Ile kosztuje dynia? Ceny dyni 2022. Ile za kilogram?

2022-09-21 13:12
Ile kosztuje dynia? Ceny dyni 2022, ile za kilogram
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Jesień to wspaniały czas! Szczególne powody do radości mają smakosze. Już od początku września kupować możemy dynie - zarówno te jadalne, jak i ozdobne. Ile kosztuje dynia w 2022? Sprawdźcie ceny za kilogram!

Sezon na dynie czas zacząć! Możemy nimi ozdobić nasz dom lub też wykorzystać je w kuchni. Z dyni przygotować możemy miedzy innymi:

  • ciasto,
  • zupę,
  • placki,
  • sok ,
  • dynię faszerowaną,
  • dynię pieczoną w ziołach.

Dynia ozdobna - ceny 2022

Dynie ozdobne są dużo mniejsze od jadalnych i służą głównie do dekorowania domów i ogrodów. Kupujemy je zazwyczaj na sztuki. W zależności od tego, czy kupujemy je na rynku, czy też w sklepie ceny wahać będą się od 2 do 8 złotych.

Dynia jadalna - ceny 2022

Dynia olbrzymia i dynia hokkaido to najpopularniejsze w sprzedaży dynie jadalne. Hokkaido jest znacznie droższa od dyni olbrzymiej. W 2022 roku za kilogram dyni olbrzymiej zapłacimy od 5 do 12 złotych. Ceny hokkaido mogą sięgać nawet 13zł za kilogram. Im jednak dyń będzie więcej, tym większa szansa, ze cena nieco spadnie.

Gdy już zakupimy dynię to ważne, by pamiętać o jej odpowiednim przechowywaniu. Dynia więcej wytrzyma w temperaturze 10-15 stopni. W miejscu, gdzie ją trzymam powinno być również sucho. W odpowiednich warunkach, nieuszkodzone dyni mogą być przechowywane nawet pół roku

Chciały ratować wnuki, straciły oszczędności życia. Seniorki ofiarami bezwzględnych oszustów

QUIZ: Czy jesteś jesieniarą? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Jaki napój jest najlepszy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze