Ile kosztuje dynia? Ceny dyni 2022, ile za kilogram

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Ile kosztuje dynia? Ceny dyni 2022. Ile za kilogram?

2022-09-21 13:12

Jesień to wspaniały czas! Szczególne powody do radości mają smakosze. Już od początku września kupować możemy dynie - zarówno te jadalne, jak i ozdobne. Ile kosztuje dynia w 2022? Sprawdźcie ceny za kilogram!

Sezon na dynie czas zacząć! Możemy nimi ozdobić nasz dom lub też wykorzystać je w kuchni. Z dyni przygotować możemy miedzy innymi:

  • ciasto,
  • zupę,
  • placki,
  • sok ,
  • dynię faszerowaną,
  • dynię pieczoną w ziołach.

Dynia ozdobna - ceny 2022

Dynie ozdobne są dużo mniejsze od jadalnych i służą głównie do dekorowania domów i ogrodów. Kupujemy je zazwyczaj na sztuki. W zależności od tego, czy kupujemy je na rynku, czy też w sklepie ceny wahać będą się od 2 do 8 złotych.

Dynia jadalna - ceny 2022

Dynia olbrzymia i dynia hokkaido to najpopularniejsze w sprzedaży dynie jadalne. Hokkaido jest znacznie droższa od dyni olbrzymiej. W 2022 roku za kilogram dyni olbrzymiej zapłacimy od 5 do 12 złotych. Ceny hokkaido mogą sięgać nawet 13zł za kilogram. Im jednak dyń będzie więcej, tym większa szansa, ze cena nieco spadnie.

Gdy już zakupimy dynię to ważne, by pamiętać o jej odpowiednim przechowywaniu. Dynia więcej wytrzyma w temperaturze 10-15 stopni. W miejscu, gdzie ją trzymam powinno być również sucho. W odpowiednich warunkach, nieuszkodzone dyni mogą być przechowywane nawet pół roku

Chciały ratować wnuki, straciły oszczędności życia. Seniorki ofiarami bezwzględnych oszustów

QUIZ: Czy jesteś jesieniarą? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Jaki napój jest najlepszy?