Mateusz Morawiecki zakupy

i

Autor: Zdjęcie: Forum Polska Agencja Fotografów

Ile kosztuje chleb? Czy znasz ceny produktów lepiej niż nasz premier? SPRAWDŹ SIĘ!

2021-10-04 11:49

Premier Mateusz Morawiecki zauważył, że rosnące ceny chleba i innych produktów to stan, z którego cieszą się rolnicy ale ciężko było my podać konkretną cenę. Czy Ty jesteś w stanie? Czy znasz ceny produktów lepiej niż nasz premier? SPRAWDŹ SIĘ!

Wielu z nas pamięta słynne słowa premiera Mateusza Morawieckiego podczas XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Zapytano go o cenę bochenka chleba. Mimo że odpowiadał 1,5 minuty – nie podał konkretnej sumy. 

"Staram się od czasu do czasu robić zakupy, aby zobaczyć, jak kształtują się ceny. Porównuje je z cenami w skupie. Pani mnie pyta o cenę chleba, a po drugiej stronie są rolnicy. Oni cieszą się z tego, że z wyjątkiem cen na trzodę chlewną, rosną ceny pszenicy, kukurydzy, rzepaku, nawet mleko rośnie. Jest to zjawisko miecza obosiecznego. Gdybyśmy mieli malejące ceny, to jednocześnie dla rolników oznaczałoby to ciężki czas dla rolnictwa"

Najnowsza inflacja wyliczona przez Główny Urząd Statystyczny we wrześniu jest na poziomie 5,8 proc. licząc rok do roku - co oznacza najwyższą inflację od czerwca 2001 r., czyli od ponad 20 lat.

Chcesz się przekonać, co naprawdę wiesz o codziennych zakupach? Odpowiedz na pytania w naszym quizie i sprawdź, czy masz lepszą wiedzę od naszego premiera! 

Czy znasz ceny polskich produktów

Pytanie 1 z 5
Ile kosztuje chleb?
Jak zrobić domowy chleb - przepis z Focaccia Ristorante