Iga Świątek ODPADŁA z Roland Garros 2021. Polka przegrała w dwóch setach z Marią Sakkari z Grecji

Autor: East News Zdjęcie poglądowe

2021-06-09 15:20

NIESTETY! Iga Świątek odpadła z Roland Garros 2021. Polska tenisistka przegrała w dwóch setach z Greczynką Marią Sakkari. Niżej rozstawiona zawodniczka rozegrała mecz życia, świetnie serwowała i była bardzo skoncentrowana. Iga Świątek musiała tym razem uznać wyższość rywalki.

Iga Świątek ODPADŁA z Roland Garros 2021

Iga Świątek nie obroni tytułu na kortach w Paryżu. W ćwierćfinale Rolanda Garrosa 2021 tenisistka z Polski przegrała z Marią Sakkari w dwóch setach 4:6; 4:6 i odpadła z turnieju. 20-letnia Polka szła jak burza w ostatnich rundach i nie przegrała nawet gema. Jednak w meczu z Marią Sakkari nie była sobą. Za to Greczynka grała jak z nut, świetnie serwowała, wykorzystała słabszą dyspozycję Igi, po części spowodowaną urazem uda i awansowała do półfinału.

Iga Świątek przegrała z niżej notowaną Marią Sakkari w ćwierćfinale i zakończyła tym samy swoją znakomitą serię 11 meczów wygranych z rzędu na French Open. Gorsza dyspozycja polskiej tenisistki mogła być spowodowaną kontuzją uda. Świątek po pierwszym secie poprosiła o przerwę medyczną i konsultację fizjoterapeuty. Do końca spotkania grała z bandażem na lewym udzie.