Hity ze sprawdzianów, kartkówek i klasówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał! [ZDJĘCIA]

2021-03-15 12:06

Praca nauczyciela bywa usłana… „kwiatkami”. Sadzą je sami uczniowie, tworząc prawdziwe hity ze sprawdzianów, kartkówek i klasówek i udowadniając, że kreatywność ludzka (a tym bardziej dziecięca albo uczniowska) nie zna granic. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał! Ty też się popłaczesz... ale ze śmiechu!

Nowe HITY ze sprawdzianów, kartkówek i klasówek! [15.03.2021]

Niektórzy uczniowie, zamiast oddać pustą kartkę, mimo braku wiedzy decydują się powalczyć, chociaż o ocenę dopuszczającą. Wykorzystują do tego kreatywność. Inni, z nudów lub na złość nauczycielom, w czasie trwania egzaminu w szkole bawią się w rysowanie bądź udzielanie śmiesznych, a niekiedy niesmacznych odpowiedzi na postawione przed nimi pytania. W taki sposób powstają hity ze sprawdzianów, klasówek i kartkówek. Wiele z nich uwieczniono na zdjęciach i zapisano w sieci, gdzie prawdopodobnie nigdy nie zaginą. Swego czasu gromadziła je np. strona wyciagamykarteczki.pl czy fanpage'y w mediach społecznościowych (np. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał). Czasami tego typu „kwiatki” są wynikiem niezamierzonego działania i pomyłek. Niektórzy nauczyciele oburzają się na tego typu zachowania, inni – podłapują żart i odpisują uczniom. Z pewnością Wy również mieliście lub macie w klasie osobę, która nie raz „popisała” się w trakcie kartkówki lub klasówki. Kiedyś nie można było tego uwiecznić i wszystko pozostawało w pamięci lub teczce nauczyciela. Dziś, gdy wszyscy mamy komórki, wystarczy pstryknąć fotkę i wrzucić do sieci... A trochę się w niej już nazbierało!

Raport z anteny 15.03, godz.10

Hity ze sprawdzianów, kartkówek i klasówek – nauczyciel płakał, jak sprawdzał!

Obecnie ze względu na panującą pandemię większość szkół przeszła na nauczanie zdalne. W marcu do Polski nadeszła trzecia fala koronawirusa. W kolejnych województwach zamykane są szkoły i wprowadza się nauczanie hybrydowe. Prowadzenie lekcji przed monitorem nie oznacza oczywiście braku sprawdzianów. Zabawne „kwiatki” z pewnością trafiają się nauczycielom również do tej pory. Z jakimi odpowiedziami na co dzień muszą się borykać? Przedstawiamy Wam nowe i starsze hity ze sprawdzianów, kartkówek i klasówek, które uwieczniono na fotkach. Pochodzą ze stron:

Aby przejść do galerii, kliknij zdjęcie niżej lub na samej górze artykułu!

A może Wy również macie jakieś zabawne hity, którymi chcielibyście się z nami podzielić? Przyślijcie je nam na [email protected]!

Sonda
Powrót do szkoły po Wielkanocy - powinien nastąpić?