polizei

i

Autor: pixabay

Wydarzenia

Hamburg. Uzbrojeni napastnicy wtargnęli do szkoły. Trwa policyjna akcja

2023-11-08 13:47

W Hamburgu trwa akcja służb specjalnych. Na celowniku funkcjonariuszy znajduje się dwóch uzbrojonych mężczyzn, którzy weszli do jednej ze szkół. Napastnicy mieli zamknąć się w klasie!

Policyjna akcja w Hamburgu

Jak wynika z informacji pojawiających się w niemieckich, w Hamburgu trwa właśnie szeroko zakrojona policyjna akcja. Powodem postawienia w stan gotowości policji jest dwóch napastników, którzy zamknęli się w klasie jednej ze szkół w Blankenese. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że mogą nimi być uczniowie placówki.

W szkole trwa ewakuacja. Funkcjonariusze wyprowadzili część uczniów, jednak akcja wyprowadzania młodzieży jeszcze się nie skończyła. Osoby, które opuściły już budynek szkoły przetransportowane zostały do pobliskich koszar Eberta przy Osdorfer Landstrasse 365. To właśnie tam też kierowani są rodzice uczniów.

Na miejscu wciąż trwają policyjne działania. Jest w nie włączony także śmigłowiec. W okolicy placówki zamknięto drogi dojazdowe - Schenefelder Landstrasse i Simrockstrasse. Dla lokalnych kierowców sytuacja oznacza utrudnienia komunikacyjne.

Ciało Grzegorza Borysa znalezione w zbiorniku Lepusz. Policja ujawniła zwłoki poszukiwanego

Dźwig runął na ziemię, zabijając operatora. Policja poszukuje tych osób