Gigantyczne kolejki po paszporty. Trzeba czekać miesiąc. Ministerstwo zapowiada zmiany! [FOTO]

2022-03-08 7:53

Wydziały paszportowe nie dają rady obsłużyć obywateli. Kolejki rosną. By usprawnić pracę punktów paszportowych, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zdecydowało się wprowadzić pewne zmiany. O szczegółach poinformowała we wtorek "Rzeczpospolita".

"Kilkadziesiąt, a czasem i kilkaset prób połączeń z wydziałami paszportowymi w całej Polsce kończy się niepowodzeniem. Zdesperowani czytelnicy twierdzą, że wchodzą na stronę internetową poszczególnych wydziałów paszportowych, by wybrać termin online. Bezskutecznie. Sprawdzamy. W wielu miejscach najbliższe miesiące są nieaktywne. Pytamy wojewodów, co robią, by to zmienić? Są bezradni. Odsyłają do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji" - czytamy w "Rz".

Gigantyczne kolejki po paszporty. Trzeba czekać miesiąc. Ministerstwo zapowiada zmiany

MSWiA w związku ze zwiększonym zainteresowaniem składaniem wniosków o wydanie paszportu zdecydowało się wprowadzić pewne zmiany. "Wojewodowie zostali zobligowani do wydłużenia godzin pracy punktów paszportowych. Każdy wojewoda w swoim regionie będzie reagował w zależności od potrzeb, np. otwierając punkty paszportowe również w soboty" – odpowiedział gazecie "Rzeczpospolitej" resort i dodał, że zachowany jest miesięczny termin wyrobienia nowego dokumentu paszportowego.

"A jak jest w rzeczywistości? Warszawa-Śródmieście, 17 połączeń – nikt nie odbiera. Kalendarz online – nie działa. Nie ma szansy zapisania na żaden z terminów ani w marcu, ani w kwietniu. Wygląda na to, że w kolejnych miesiącach nie ma szansy" - pisze "Rz".

Czy warto pomagać? (Ukraina)
Sonda
Jak oceniasz pomoc rządu dla Ukrainy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze