FIFA chce "WYKOPAĆ" Ligę Narodów? "Mistrzostwa Świata i Europy są rozgrywane zbyt rzadko"

2021-03-17 9:32

Szef departamentu rozwoju w FIFA i były trener Arsene Wenger chce wprowadzić zmiany w rozgrywaniu najważniejszych wydarzeń piłkarskich. Francuz chce, aby Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy w piłce nożnej były rozgrywanie co 2 lata, a nie co 4 jak jest teraz. Jeżeli tak by się stało, to wielką piłkarską imprezę mielibyśmy co roku, kosztem Ligi Narodów.

Arsene Wenger, były trener Arsenalu Londyn, a teraz szef departamentu rozwoju w FIFA chce, aby Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy odbywały się co 2 lata, a nie co 4 jak jest obecnie.

- Mistrzostwa świata i Europy są rozgrywane zbyt rzadko. Nie w porządku wobec piłkarzy jest to, że muszą czekać aż cztery lata na duże turnieje. Powinniśmy skupić się na zawodach, które mają znaczenie, wliczając w to ME – stwierdził Wenger.

Argumentem na wprowadzenie takich zmian ma być fakt, że piłkarze mają zbyt mało czasu i szans na to, by wygrać mundial, albo zostać piłkarskim mistrzem Europy.

- Gdyby spojrzeć na średni wiek zawodników, którzy grają w mistrzostwach, to jest to 27-28 lat. Mundial jest rozgrywany co cztery lata, więc piłkarze mają bardzo małe szanse, by go wygrać. Gdy wracają na kolejne mistrzostwa, są już w wieku 31-32 lat – mówił Wenger.

Jeżeli francuzowi uda się namówić władze FIFA na wprowadzenie takiego systemu rozgrywek, wówczas co roku będzie odbywać się wielka piłkarska impreza. Aktualny system jest taki, że Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy są rozgrywane naprzemiennie co 2 lata (ME 2016, MŚ 2018, ME 2020, MŚ 2022 itd.)

Wielkie imprezy kosztem Ligi Narodów

Arsene Wenger proponuje, by zrezygnować z „mniej znaczących rozgrywek”, czyli z Ligi Narodów. Jednak tutaj pojawia się pewien zgrzyt, ponieważ Liga Narodów organizowana jest przez UEFA, anie FIFA, w której francuz pracuje.

- Pozostawilibyśmy tylko te rozgrywki, które mają znaczenie i „wykopali” resztę. Ludzie muszą zrozumieć, jaka jest stawka gry i oglądać tylko zawody, które toczą się o coś – kontynuował.

Budowa palmiarni w Parku Oliwskim w Gdańsku
Sonda
Czy lubisz Popka?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze