Piotr Żyła

i

Autor: PAWEŁ SKRABA / SUPER EXPRESS Piotr Żyła

Fantastyczny skok Żyły! Kwalifikacje do konkursu skoków za nami!

2022-02-05 8:39

W sobotni poranek odbyły się kwalifikacje do turnieju olimpijskiego na skoczni normalnej w Pekinie. Polacy wystąpią w niedzielnych zawodach w komplecie. Szczególnie może cieszyć postawa Piotra Żyły, który oddał fenomenalny skok i znalazł się na trzecim miejscu. Jak poszło naszym pozostałym reprezentantom?

Wielkimi krokami zbliżamy się do walki o medale w skokach narciarskich podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. W sobotni poranek mieliśmy próbę generalną przed pierwszą walkę o medal. Na skoczni normalnej odbyły się kwalifikacje do niedzielnego konkursu. Polacy wystąpili w komplecie: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Stefan Hula.

Od samego początku podczas kwalifikacji na skoczni rządził wiatr. Zawodnicy byli raz po raz cofani z belki i musieli długo czekać, zanim oddadzą skok. 

Piotr Żyła uzyskał 102,5 m i zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach do olimpijskiego konkursu na normalnej skoczni narciarskiej w Zhangjiakou. Awans wywalczyło także trzech pozostałych Polaków, a najlepszy w sobotę był Norweg Marius Lindvik - 100,5 m. Drugie miejsce zajął Norweg Robert Johansson, którego 103 m jest nowym rekordem obiektu.

Dawid Kubacki skoczył 94 m i zajął 16. miejsce. 27. był Stefan Hula - 90,5 m, a 36. Kamil Stoch - 83,5 m.

Początek niedzielnej walki o medale zaplanowano na godzinę 12.00 czasu polskiego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!