Meta

i

Autor: pixabay.com Meta

Facebook nie usunie życzeń śmierci dla Putina - Meta robi wyjątki na czas wojny

2022-03-11 8:08

Meta Platforms Inc., firma macierzysta Facebooka, ogłosiła w czwartek, że zrobi wyjątki od swojej polityki dotyczącej brutalnych i nienawistnych treści, nie usuwając postów wrogich armii i rosyjskim przywódcom.

Pobłażliwość wobec "form politycznej ekspresji"

Ze względu na rosyjską inwazję na Ukrainę jesteśmy pobłażliwi wobec form politycznej ekspresji, które normalnie naruszałyby nasze zasady dotyczące brutalnej mowy, takie jak "śmierć rosyjskim najeźdźcom" – potwierdził na Facebooku Andy Stone, szef komunikacji Meta. Nadal nie pozwalamy na wiarygodne wezwania do przemocy wobec rosyjskich cywilów - dodał. Według agencji Reuters tymczasowa zmiana polityki dotycząca wezwań do przemocy wobec rosyjskich żołnierzy dotyczy Armenii, Azerbejdżanu, Estonii, Gruzji, Węgier, Łotwy, Litwy, Polski, Rumunii, Rosji, Słowacji i Ukrainy.

Tłumy uchodźców na dworcach w Polsce

Życzycie Putinowi i Łukaszence śmierci? Wasze posty nie znikną z Facebooka

Jak pisze Reuters, Meta tymczasowo zezwala również na niektóre posty wzywające do śmierci prezydenta Rosji Władimira Putina lub prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki w krajach takich jak Rosja, Ukraina i Polska. Meta wyjaśnia, że wezwania do śmierci reżimowych przywódców będą dozwolone tylko w przypadku, jeśli nie zawierać będą "lokalizacji lub metody".

Źródło: PAP

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE