Epidemiolog: czwarta, piąta, a nawet szósta fala epidemii w najbliższych miesiącach

i

Autor: Pixabay.com Epidemiolog: czwarta, piąta, a nawet szósta fala epidemii w najbliższych miesiącach

Epidemiolog: czwarta, piąta, a nawet szósta fala epidemii w najbliższych miesiącach

2021-07-01 11:02

Epidemiolog Didier Petit spodziewa się czwartej, piątek, a nawet szóstej fali epidemii Covid-19 w najbliższych miesiącach. Didier Petit stał na czele niezależnej komisji oceniającej skuteczność walki z epidemią Covid-19 we Francji, stwierdził w komisji spraw społecznych francuskiego senatu, że w bliskiej przyszłości nie mamy co liczyć na chwilę oddechu od pandemii. Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że czwartej fali możemy spodziewać się pod koniec wakacji.

Epidemiolog przewiduje, że „wirus nigdy nie zniknie, trzeba będzie z nim żyć przez wiele lat”. Jak powiedział w środę w komisji, obowiązek szczepień dla wszystkich to „trudny temat”. Lekarze występujący w czwartek rano w programach radiowych i telewizyjnych, wzywali do jak najszybszego, pełnego zaszczepienia się. Niektórzy twierdzili, że odstęp pomiędzy pierwszą a drugą szczepionką jest zbyt długi, by zapobiec nowej fali epidemii, której nadejścia spodziewają się „pod koniec lata lub we wrześniu”. Minister Zdrowia Adam Niedzielski dwa dni temu również zaznaczył, że : Istnieje prawdopodobieństwo, że czwarta fala pandemii pojawi się w drugiej połowie sierpnia - mówił dodając, że pojawiła się mutacja, która też jest bardziej zakaźna, więc jakiś efekt musi być. Czy obawy francuskiego epidemiologia sprawdzą się?

Spis treści

  1. Kolejne fale epidemii w najbliższych miesiącach?
  2. Epidemiolog: czwarta, piąta, a nawet szósta fala epidemii

Kolejne fale epidemii w najbliższych miesiącach?

Minister Adam Niedzielski zwrócił uwagę, że to, co działo się z epidemią w Wielkiej Brytanii, po około miesiącu rozpoczyna się również w Polsce.

"Teraz mamy apogeum zakażenia w Wielkiej Brytanii (...) U nas ewentualność pojawienia się tej czwartej fali to jest prawdopodobnie druga połowa sierpnia - zaznaczył.

Niedzielski, komentując aktualny wzrost zachorowań na COVID-19 w Wielkiej Brytanii i Izraelu zauważył, że wraz z powrotem życia do normalności, przywracaniem mobilności społecznej i zwiększeniem relacji międzyludzkich, pojawia się więcej okazji transmisji wirusa. "Pojawiła się mutacja, która też jest bardziej zakaźna, więc jakiś efekt musi być" - powiedział.

Epidemiolog: czwarta, piąta, a nawet szósta fala epidemii

We Francji mimo postępów w tempie szczepień, ponieważ już połowa dorosłych mieszkańców jest po pierwszym szczepieniu, a ponad 32 proc. po obu dawkach – „od kilku dni zapadalność na Covid-19 przestała się zmniejszać” – oświadczył po zebraniu rady ministrów rzecznik rządu francuskiego Gabriel Atal. Infekcjolog paryskiego szpitala Pitie-Salpetriere Robert Sebbag przyznał w wywiadzie dla telewizji LCI, że nie jest pewne, by zbiorowa odporność, jaką zapewnić mają szczepienia, była „panaceum na Covid-19”. Jego zdaniem należy zachęcać do szczepień, ale nie trzeba do nich zmuszać.

Protest ratowników medycznych w Warszawie

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa