Egipski sposób na upały! Już nigdy nie będzie Ci gorąco!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Egipski sposób na upały! Już nigdy nie będzie ci gorąco!

2022-07-27 17:38

Fala upałów napłynęła nad Polskę. Tak gorącego lipca nikt się w tym roku nie spodziewał. Termometry szaleją, a w niektórych regionach kraju wskazują nawet 35 stopni! Jak sobie radzić w taką pogodę? Na upały swój sposób mają Egipcjanie. Teraz możecie skorzystać z niego i wy! Więcej informacji znajdziecie w tym artykule!

Upały dokuczają nam niemal przez całe lato. W tym roku już od czerwca możemy czuć się wyjątkowo źle. Problemu doświadczamy w dzień - wtedy jednak możemy próbować sobie radzić. Najważniejsze jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Pić powinniśmy więcej niż zwykle, a szczególnie istotne jest to, by była to woda, a nie słodkie napoje. Ponadto warto mimo wszystko zainwestować w dobry wiatrak, a uważać na klimatyzację, której używanie w nadmiarze może prowadzić do letnich chorób! Jak jednak radzić sobie w nocy? Niezwykły sposób wymyślili Egipcjanie. Skuteczność? Gwarantowana!

Egipski sposób na upały! Już nigdy nie będzie Ci gorąco!

Jaki jest tajny sposób Egipcjan na upały? To proste i nic za niego nie zapłacisz! Cienkie prześcieradło lub duży ręcznik kąpielowy moczymy w zimnej wodzie, a następnie dobrze wykręcamy. Następnie używam go jako przykrycia w nocy. Należy pamiętać, by nie był jednak mokry, a wilgotny! Zapewnimy sobie przyjemne ochłodzenie i dobrze przespaną noc! Prześcieradło można również wywiesić w otwarty oknie, jeśli z jakichś powodów nie chcemy, by dotykało naszej skóry. Może się to sprawdzić na przykład w pokoju dziecięcym. W ten sposób schłodzimy wpadające do mieszkania powietrze.

QUIZ. Dziwne słowa w języku polskim. Wielu na pewno nie znasz!

Pytanie 1 z 15
Ladaco to inaczej:
Jorrgus jest szczęśliwym ojcem uroczej dziewczynki. Czy rodzina jeszcze się powiększy?