Polska emerytura oznacza wegetację

i

Autor: pixabay.com Polska emerytura oznacza wegetację

Dzień Babci i Dziadka 2022 - kiedy jest ich święto?

2022-01-22 12:37

Już niedługo złożymy życzenia tym, którzy przez cały rok rozpieszczają swoje wnuki. Kiedy w 2022 roku świętować będą wszystkie babcie i wszyscy dziadkowie? Daty obu tych uroczystości sprawdzicie w naszym artykule.

Kiedy jest dzień babci i dzień dziadka w 2022 roku? Każdy wnuczek i wnuczka powinni znać odpowiedź na to pytanie. Dziadkowie najczęściej pozwalają dzieciom na dużo więcej, niż rodzice. Nic wiec dziwnego, że są darzeni ogromną miłością i zasługują na swoje własne święta. Co ciekawe, obie uroczystości obchodzimy w Polsce od stosunkowo niedawna. Najpierw pojawił się dzień babci. Pomysł na obchody takiego święta padł w czasopiśmie Kobieta i Życie w 1964 roku. Idea szybko się przyjęła. Dzień dziadka przywędrował zaś do nas ze Stanów zjednoczonych dopiero w latach osiemdziesiątych XX wieku. Po kilku dekadach obie uroczystości uważamy już za ugruntowane tradycje. Ich daty znajdziecie w dalszej części artykułu.

To nie garaż... to czytelnia! Wyjątkowa mozaika w centrum Szczecina

Dzień Babci - kiedy jest w 2022 roku?

Pierwszy wypada Dzień Babci. Uroczystość obchodzimy 21. stycznia (w 2022 roku będzie to piątek). Tego dnia wszystkie babcie dostaną życzenia, laurki i drobne upominki od wnucząt. Kiedy zaś przyjdzie kolej na dziadków?

Dzień Dziadka - kiedy jest w 2022 roku?

Dzień Dziadka nieprzypadkowo ustanowiono 22. stycznia (sobota). Dzięki temu wiele szkół i przedszkoli może zorganizować wspólne uroczystości ku czci dziadków i babć. Nasi dziadkowie zasługują oczywiście na osobne życzenia i upominki 22. stycznia.