Dzieci odgrywały scenę... EGZEKUCJI! W roli żołnierzy radzieckich, oprawców - obsadzono dzieci ukraińskie

i

Autor: facebook.com

Dzieci odgrywały scenę... EGZEKUCJI! "W roli żołnierzy radzieckich, oprawców - obsadzono dzieci ukraińskie"

2022-05-23 9:20

Przedstawienia szkole chyba nigdy nie przestaną nas zaskakiwać. Dzieci potrafią przygotować naprawdę wiele scen - z książek, filmów lub takie z prawdziwego życia. Szkoła Podstawowa w Królikowie w województwie kujawsko-pomorskim w kwietniu wystawiła spektakl, w której uczniowie odgrywali m.in. scenę egzekucji w Katyniu. To jednak nie koniec kontrowersji.

W piątek, 8 kwietnia, na placu przed naszą szkołą, posadziliśmy Dąb Pamięci, dla uczczenia pamięci ofiary zbrodni katyńskiej- Majora WP Józefa Korab-Kobierzyckiego, zamordowanego w Charkowie, w 1940 r.

- opisuje w swoich mediach społecznościowych Szkoła Podstawowa w Królikowie. Nie było by w tym nic aż tak szokującego gdyby nie fakt, że  uczniowie odgrywali m.in. scenę egzekucji w Katyniu.

Jak opisuje portal Donal.pl, Alina Czyżewska - aktorka i działaczka społeczna - zauważa we wpisie na Facebooku, że wśród widzów przedstawienia byli m.in. starosta nakielski, radni powiatu i gminy, prezes Banku Spółdzielczego w Szubinie czy dyrektorzy okolicznych szkół. Czyżewska pisze także, że początkowo w rolach radzieckich oprawców obsadzono ukraińskie dzieci. 

Żeby tego było mało... W roli żołnierzy RADZIECKICH, oprawców - obsadzono dzieci UKRAIŃSKIE

- podkreśla aktywista. W komentarzach pod postem zawrzało. Komentarze zostawiają rodzice dzieci, które brały udział w przedstawieniu. Niektórzy bronią pomysłu. 

Jak dodaje portal, zastępczyni burmistrza Szubina w rozmowie z Onetem zapowiedziała, że w poniedziałek zostanie opublikowane oświadczenie w sprawie. Dyrektorka szkoły w rozmowie z Gazetą Wyborczą stwierdziła natomiast, że szkoła na wystosowanie oświadczenia daje sobie 14 dni.

Andrzej Duda w Kijowie