Drastyczny wzrost cen paliw. W których miastach jest najdrożej?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Drastyczny wzrost cen paliw. W których miastach jest najdrożej?

Drastyczny wzrost cen paliw. W których miastach jest najdrożej?

2022-03-02 16:54

Drastyczny wzrost cen paliw w Polsce. To w związku z wojną trwającą w Ukrainie. W niektórych polskich miastach ceny są wyjątkowo wysokie. Gdzie paliwo jest najdroższe? Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Wojna na Ukrainie winduje ceny paliw! W niektórych miastach jest szczególnie drogo! Po ile litr?

Śledź relacje live z wojny w Ukrainie. Czytaj >>TUTAJ<<

Średnia cena benzyny Pb98 znów przekracza poziom 6 zł. Benzyna Pb95 i olej napędowy kosztują więcej o 46 gr niż tydzień temu i ich średnie ceny to odpowiednio 5,87 i 5,92 zł/l - poinformował w środę e-petrol.pl

- Wybuch wojny, która spowodowała, że cena ropy Brent przekroczyła poziom 100 dolarów za baryłkę oraz kilkusetzłotowe podwyżki cen paliw, jakie wstrząsnęły rynkiem hurtowym w Polsce przyczyniły się do tego, że kierowcy znacząco więcej niż przed tygodniem płacą za tankowanie - stwierdzili analitycy portalu.

Czytaj także: Gigantyczne kolejki na stacjach benzynowych. Ceny paliw błyskawicznie rosną

Zaznaczyli, że średnia ogólnopolska cena benzyny Pb98 ponownie przekracza poziom 6 złotych (ostatni raz z taką sytuacją mieliśmy do czynienia pod koniec stycznia br.) i wynosi 6,14 zł/l (wzrosła o 45 groszy w porównaniu do ubiegłego tygodnia). - Zarówno benzyna Pb95, jak i olej napędowy kosztują więcej o 46 groszy i dziś ich średnie ceny to odpowiednio 5,87 i 5,92 zł/l. Najmniej - o 5 groszy - podrożał autogaz, za którego litr aktualnie płaci się przeciętnie 2,74 zł - poinformował e-petrol.pl.

Gdzie w Polsce paliwo jest najdroższe?

Według portalu na paliwowej mapie Polski wyróżnia się Wielkopolska, w której najtańsze są oba gatunki benzyn - za ich litr płaci się średnio 6,08 i 5,84 zł. Diesel z ceną 5,90 zł/l jest najtańszy na Warmii i Mazurach, a LPG na Lubelszczyźnie, gdzie kosztuje 2,65 zł/l.

- Tankowanie benzyn 98- i 95-oktanowej jest najdroższe na Podlasiu i w Małopolsce, w których za ich litr płaci się 6,23 i 5,93 zł. W trzech województwach: dolnośląskim, lubuskim i zachodniopomorskim średnia cena litra oleju napędowego wynosi 6 zł. LPG najwięcej kosztuje na Mazowszu - 2,84 zł/l - stwierdzili analitycy.

Wojna w Ukrainie

W Ukrainie trwa wojna. Od czwartku 24 lutego Ukraińcy bohatersko stawiają czoła rosyjskiemu atakowi. Bombardowane są szpitale, żłobki czy przedszkola. Zniszczone są także domy cywilów. Każdego dnia pojawiają się informacje o kolejnych ofiarach i rannych. Śledź relację >>TUTAJ<<.

Quiz geograficzny. Wielki test o wyspach. Bez mapy nie dasz rady!

Pytanie 1 z 15
Gotlandia należy do:
Studenci opłakują zmarłego Olka. Studiował zarządzanie na SGH, zginął przez Putina pod Kijowem