Dostawa szczepionek Johnson & Johnson do Polski. Na tę wiadomość czekali głównie młodzi ludzie

2021-05-11 12:40
Dostawa szczepionek Johnson & Johnson do Polski. Na tę wiadomość czekali głównie młodzi ludzie
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Jak poinformował prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski, we wtorek 11 maja do Polski dotarła dostawa 114 tys. szczepionek od firmy Johnson & Johnson. Ten jednodawkowy preparat cieszy się dużą popularnością głównie wśród młodych ludzi, którzy szczepienie traktują jak paszport na wakacje.

Kolejne 114 tysięcy jednodawkowej szczepionki firmy Johnson & Johnson dotarło do Polski we wtorek, 11 maja. To kolejna w tym tygodniu dostawa szczepionek po tym jak w poniedziałek dostarczono 1,2 mln szczepionek od Pfizera. W tym tygodniu planowane są jeszcze dostawy preparatów od firm AstraZeneca i Moderna.

Dostawa szczepionki Johnson & Johnson ucieszy na pewno młodych ludzi, którzy właśnie preparatem tej firmy najczęściej chcą się szczepić. Jedna dawka szczepionki sprawia, że można uzyskać certyfikat pełnego zaszczepienia jeszcze przed sezonem wakacyjnym. A to oznacza brak problemów przy przekraczaniu granic podczas letnich podróży.

Obecnie wiele osób, które zapisuje się na szczepienie preparatem J&J na miejscu dostaje w zamian preparat Pfizera. A to ze względu na niedobór jednodawkowego preparatu. Teraz ma się to zmienić.

Przypomnijmy, że od 9 maja wszystkie pełnoletnie osoby mieszkające w Polsce mają już e-skierowanie na szczepienie, mogą się zapisać i zaszczepić.

Raport z anteny 11.05, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze