Do czego służy kokardka na majtkach? To nie tylko ozdoba!

2022-07-11 13:54
Do czego służy kokardka na majtkach? To nie tylko ozdoba!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Ładna i zadbana bielizna powinna gościć w każdej szafie lub szufladzie. Najważniejsze są oczywiście majtki. Te damskie mają z przodu zazwyczaj umieszczoną małą kokardkę. Myśleliście, że tylko do ozdoby? Pomyłka! Ma ona swoje zastosowanie!

Każdy z nas kupuje w sowim życiu niezliczoną liczbę ubrań. Wśród nich nie może zabraknąć bielizny. Różnice w krojach, materiałach i wyglądzie pozwalają każdemu z nas dopasować do siebie coś najbardziej odpowiedniego. Na kobiecej bieliźnie często pojawia się niewielka kokardka z przodu. Co ona tam robi?

Do czego służy kokardka na majtkach?

Kokardka na majtkach dzisiaj to tylko ładna ozdoba. Przypomina również o czasach, gdy elegancką bieliznę dopasowywała się przy pomocy tasiemek wszytych w materiał. Jak się okazuje kokardka miała pomagać naszym pra pra babkom. One bowiem ubierając się po ciemku, w czasach, gdy prąd jeszcze nie istniał. Przód bielizny odznaczał się wyraźnie właśnie dzięki tej malutkiej kokardzie w strategicznym miejscu.

QUIZ. Masz pecha czy szczęście?

Pytanie 1 z 10
Drogę przebiega Ci czarny kot, co robisz?
Orzesznica Calineczka śpi w czapce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze