Delfin szpieg?

i

Autor: https://twitter.com/emilykschrader / pixabay.com Hamas twierdzi, że ujął delfina-szpiega

DELFIN SZPIEGIEM? Twierdzą, że zwierzę było uzbrojone! [WIDEO]

2022-01-13 9:49

Trudno nie być zaskoczonym po usłyszeniu takiej wiadomości! Jedna z polityczno-militarnych organizacji twierdzi, że jej członkom udało się schwytać delfina-szpiega. Zwierzę miało być wyposażone w broń. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

Delfiny to jedne z najinteligentniejszych ssaków na Ziemi. Według badaczy zwierzęta te są mądrzejsze nawet od blisko z nami spokrewnionych szympansów. W Indiach otrzymały prawny status "non-human person", czyli "osób pozaludzkich", co gwarantuje im wolność. Czy jednak sama inteligencja delfinów wystarczy do tego, by wyszkolić je na... szpiegów? Palestyńska organizacja Hamas twierdzi, że tak. Jeden z jej morskich oddziałów schwytał u wybrzeży Gazy zwierzę, które rzekomo miało służyć Izraelowi do celów szpiegowskich. Do sieci trafiło wideo na którym członkowie organizacji prezentują urządzenie, które nazwali bojowym wyposażeniem ssaka.

Studentka znalazła w mieszkaniu zwłoki mężczyzny

Delfin szkolony przez Mosad? WIDEO

Według Hamasu delfin miał być szkolony do celów szpiegowskich i bojowych przez Mosad - izraelską agencję wywiadowczą. Na opublikowanym wideo członek palestyńskiej organizacji opowiada o zwierzęciu schwytanym u wybrzeży Gazy. Delfin miał być wyposażony w uprząż z bronią podobną do wyrzutni harpunów. Sprawę komentują media. "Daily Mail" donosi, że izrael nie chce wypowiadać się w sprawie.

Nie pierwszy taki przypadek

Hamas twierdzi, że już wcześniej udało im się pochwycić delfina-szpiega. Zwierzę wyposażone w podobną uprząż miało zostać złapane w 2015 roku. Co ciekawe, nie tylko Palestyńczycy donoszą o morskich ssakach tresowanych do celów militarnych. W 2018 u wybrzeży Norwegii napotkano oswojoną Białuchę. Eksperci sugerowali, że zwierzę było szkolone przez rosyjską armię do działań podczas wojny w Syrii, lecz ssak uciekł na wolność.

Źródło: dailymail.co.uk