Test koronawirus

i

Autor: unsplash.com Testy w aptekach w Poznaniu. Gdzie za darmo zrobić test na COVID-19 w aptece? [LISTA APTEK]

DARMOWE TESTY na koronawirusa w APTEKACH już od 27 stycznia! Wystarczy wypełnić formularz

2022-01-26 8:05

Zapowiedzi stały się faktem. Od czwartku - 27 stycznia - test antygenowy na koronawirusa zrobimy za darmo w aptece. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił to w piątek, 21 stycznia, podczas konferencji prasowej. Co dokładnie powiedział premier i jak ma wyglądać testowanie w aptekach? O tym piszemy w naszym artykule.

O możliwościach testowania w aptekach usłyszeć można było już od pewnego czasu. Mówił o tym w piątek rano Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

- Pracujemy nad tym, żeby dostępność testowania była możliwa w każdej aptece w Polsce. Tak, żeby każdy obywatel mógł wejść do apteki – przechodząc albo mając kiepskie samopoczucie – i wykonać test antygenowy – informował.

W piątek Kraska przekazał, że rozporządzenie w tej sprawie jest już "praktycznie gotowe".

- Chcemy, to jak najszybciej wdrożyć. Widzimy, że w czasie piątej fali najważniejszą metodą testowania będzie test antygenowy – podkreślił. Jego zdaniem taka możliwość mogłaby być wdrożona już w przyszłym tygodniu.

- Od 27 stycznia darmowe testy antygenowe dostępne będą w aptekach - ogłosił w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Premier zwrócił uwagę, że do skutecznej walki z pandemią potrzebna jest jak najszersza powszechność testowania.

- Każdy, kto jest zainteresowany, wypełniając formularz, będzie mógł poddać się testowi testem antygenowym i bardzo szybko zweryfikować, czy jest zakażony, czy nie - powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Potencjalni kandydaci do przeprowadzania testowania to apteki, w których obecnie prowadzone są szczepienia - potrzebna jest do tego odpowiednia infrastruktura - m.in. wydzielone pomieszczenie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!