Czy to rzeczywiście KONIEC PANDEMII?! Takich DANYCH nie było już dawno!

2022-04-04 14:10
pandemia
Autor: unsplash.com

Czy rzeczywiście mamy do czynienia z końcem pandemii koronawirusa? Ministerstwo Zdrowia opublikowało dane, które mogą budzić takie nadzieje! Co takiego znalazło się w codziennym raporcie z zakażeń i czy możemy liczyć na to, że już wkrótce wszyscy zapomnimy o COVID-19? O tym możecie przeczytać w naszym artykule.

Od początku pandemii, z powodu zakażenia koronawirusem lub tzw. chorób współistniejących, zmarło 115 tys. osób. Od marca 2020 r. prawie nie było dnia, by Ministerstwo Zdrowia nie donosiło o kolejnych zgonach związanych z COVID-19.

Tymczasem w poniedziałek, 4 kwietnia, resort zdrowia przekazał w mediach społecznościowych wiadomość, która może wzbudzić nadzieję wśród wszystkich zmęczonych pandemią koronawirusa:

Z powodu #COVID19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Ostatni raz brak zgonów na COVID-19 odnotowany został we wrześniu 2021 r. Jednak wkrótce potem nadeszła kolejna fala i nowy wariant koronawirusa, zaś statystyki znów poszybowały w górę.

Ministerstwo podaje również, że w ciągu ostatniej doby koronawirusem zakaziły się 493 osoby. To także bardzo niska liczba w porównaniu z tymi wartościami, do których wszyscy zdążyliśmy się już przyzwyczaić.

Czy to oznacza, że polski rząd ma rację i mamy do czynienia z końcem pandemii? Radzimy pohamować optymizm. Należy pamiętać, że zawsze poweekendowe dane są zaniżone w stosunku do tych z całego tygodnia. Wynika to po prostu z konstrukcji systemu raportowania.

Nie zapominajmy, że nadal wskazane jest - choć już nie wymagane - noszenie maseczek w miejscach, gdzie występują duże zgromadzenia ludzi. Warto również pamiętać o zachowaniu dystansu i każdorazowym myciu bądź odkażaniu rąk. Pandemia trwa nadal. We Francji i Niemczech, liczba codziennych nowych przypadków przekracza 100 tys.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze