Sklep

i

Autor: Marek Kudelski

Czy najbliższa niedziela jest handlowa? Które sklepy będą otwarte 12.09.2021?

2021-09-11 8:25

Czy najbliższa niedziela jest handlowa? Mimo tego, że zasady dotyczące otwarcia sklepów w niedziele obowiązują już od dawna, wciąż wiele osób ma problem z zapamiętaniem, która niedziela jest handlowa. Warto sprawdzić, czy 12.09.2021 zrobimy zakupy w popularnych marketach czy warto zrobić większe zakupy wcześniej.

Czy 12.09. jest niedziela handlowa?

Zgodnie z regulacjami, już nie każda ostatnia niedziela miesiąca jest handlowa. Poza niedzielami wypadającymi w okolicach świąt nie zrobimy zakupów w dużych marketach w żadną inną niedzielę miesiąca. W niedzielę, 12 września br. sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko te, w których za ladą staną ich właściciele. 

Które sklepy będą otwarte w niedzielę 12.09.2021?

Niedziela 12 września to nie jest niedzielą handlową. Oznacza to, że zakupy zrobimy tylko w małych osiedlowych sklepach,gdzie za ladą stanie właściciel. Niektóre produktu kupimy też na pobliskiej stacji benzynowej. Otwarte będą też lokalegastronomiczne w galeriach handlowych. Ustawa o zakazie handlu w niedziele przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Wywiad z Anną Dereszowską

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

We wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni.

Wielki quiz wiedzy wiejskiej - sprawdź czy nadajesz się na prawdziwego rolnika!

Pytanie 1 z 10
Na początek ziemniaki: Kiedy przypadają wykopki?
Ziemniaki

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]