Czy KOŚCIOŁY ZOSTANĄ ZAMKNIĘTE na Wielkanoc? Minister zdrowia zabrał głos!

2021-03-20 9:41 fed PAP.
Będzie nakaz zamknięcia kościołów na Wielkanoc?
Autor: Pixabay.com

Czy w Wielkanoc kościoły w Polsce będą zamknięte? Trzecia fala pandemii rozwija się w naszym kraju w najlepsze, czy w perspektywie zbliżających się świąt, rząd nakaże zamknięcie kościołów, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa? Głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia. Jego odpowiedź nie pozostawia wątpliwości.

Czy kościoły będą zamknięte? To pytanie nurtuje wielu Polaków, zwłaszcza w perspektywie zbliżających się świąt. Wielkanoc bez wizyty w kościele to dla wielu katolików rzecz wprost niewyobrażalna. Do sprawy zamknięcia kościołów na Wielkanoc, odniósł się podczas konferencji prasowej, Adam Niedzielski, minister zdrowia.

- Na tę chwilę przyjęliśmy rozwiązanie, zgodnie z którym te obostrzenia, które funkcjonowały w czterech województwach, zostaną rozszerzone na cały kraj - powiedział w środę, 17 marca. - W ramach tych obostrzeń, cały czas obiekty kościelne są dopuszczone do użytkowania.

Nie jest to pierwszy raz, gdy minister poruszył tę kwestię. Zapytany o nakaz zamknięcia kościołów na początku tygodnia, mówił:

- Biorąc pod uwagę, że mamy zbliżający się okres świąt wielkanocnych, trudno rozważać żeby w naszej tradycji kulturowej, odbyły się one bez wizyty w kościele - zaznaczył minister. - Na pewno będą obowiązywały normy, które w tej chwili są takie same jak w galeriach handlowych czy innych miejscach. Przypomnę, że są one dosyć rygorystyczne: przewidują obecność jednej osoby w przeliczeniu na 15 metrów kwadratowych. Jej stosowanie, mam nadzieję, zapewni bezpieczeństwo.

Podczas środowej konferencji, Adam Niedzielski poinformował, o rozszerzeniu obostrzeń na teren całego kraju. Od 20 marca do 9 kwietnia, zamknięte mają być m.in. kina, hotele, większość sklepów w galeriach handlowych. Dla uczniów klas 1-3 powrócić ma nauka zdalna.

- Jeśli dojdzie do drastycznego pogorszenia sytuacji, być może będą dalsze obostrzenia, ponad te zapowiedziane w środę – powiedział.

W środę, 17 marca, badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 25 052 kolejnych osób, 453 chorych z COVID-19 zmarło – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Raport z Anteny 17.03
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze