Czeka nas NIEMIECKA INWAZJA?! Policja w gotowości

2022-01-13 11:43
granica
Autor: Pixabay.com

Czy czeka nas niemiecka inwazja i kilometrowe korki? Policja federalna z Saksonii bardzo na poważnie bierze taką ewentualność. Wszystko przez obniżenie cen paliwa w Polsce. Nasi zachodni sąsiedzi mogą tłumnie ruszyć na polskie stacje benzynowe, by skorzystać z Tarczy Antyinflacyjnej! Czytaj więcej w naszym artykule.

- Po zapowiedzianej obniżce podatku paliwowego w Polsce, policja federalna w Saksonii chce mieć oko na turystykę paliwową. Ceny paliw już są niższe w sąsiednim kraju - powiedział rzecznik policji Marcel Pretzsch w środę.

Ostrzega również przed tłumami zmotoryzowanych Niemców chcących zaoszczędzić na paliwie.

- Można się spodziewać, że jeśli ceny będą niższe, to ludzie z terenów położonych blisko granicy zdecydują się na podróż - powiedział Pretzsch. Policja federalna będzie monitorować sytuację i koordynować działania z innymi władzami.

Media w Niemczech już wcześniej informowały o zwiększonym zainteresowaniu Niemców wizytami na polskich stacjach benzynowych. Dwa dni po sylwestrze dziennik "Ostsee-Zeitung" pisał, że 2022 rok rozpoczął się w Świnoujściu na wyspie Uznam kilometrowymi korkami. Wszystko przez naszych zachodnich sąsiadów pragnących zatankować po niższej cenie.

- Samochody miały prawie wyłącznie niemieckie tablice rejestracyjne i pochodziły ze wszystkich możliwych krajów związkowych - pisała gazeta.

Uznam jest popularnym miejscem turystycznym, odwiedzanym przez gości z całych Niemiec.

W Niemczech ceny na stacjach benzynowych ostatnio wzrosły. Benzyna podrożała o około 7 centów, zaś olej napędowy o ok. 8 centów za litr. 1 stycznia bieżącego roku nastąpiła kolejna podwyżka cen zainicjowana przez rząd. Cena CO2 wzrośnie o pięć euro do 30 euro za tonę CO2.

- Dla konsumenta oznacza to, że cena benzyny premium wzrośnie o 1,4 centa za litr, a oleju napędowego o 1,5 centa za litr na pompie od 2022 roku - wyjaśniała "Ostsee-Zeitung".

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza w tym roku kąpieli słonia Aleksandra z łódzkiego ZOO
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze