szpital

i

Autor: unsplash.com

CZARNA STATYSTYKA. W Polsce już ponad 100 tys. zgonów covidowych!

2022-01-11 7:44

Ponad 100 tysięcy - tyle osób zmarło w Polsce od początku pandemii na COVID-19. Smutne dane podał we wtorek, 11 stycznia, Adam Niedzielski - szef resortu zdrowia. Jak zaznaczył minister, w kolejnych dniach czekają nas kolejne wzrosty zachorowań.

Przekroczyliśmy barierę 100 tys. zgonów covidowych

- Dziś jest kolejny smutny dzień, ale dzień szczególny - powiedział podczas swojej porannej wizyty w mediach Adam Niedzielski, minister zdrowia. - Przekroczyliśmy barierę 100 tysięcy zgonów covidowych.

Minister zdrowia zaznaczył, że we wtorek, 11 stycznia, zarejestrowanych zostało 11 400 nowych zakażeń.

- Zmarły 493 osoby - dodał.

Minister zdrowia przewiduje, że w kolejnych dniach znów czekają nas wzrosty zachorowań. Według Adama Niedzielskiego "minimum mamy za sobą".

- Wzrosty nie będą duże - zaznaczył szef resortu zdrowia.

Jak stwierdził Adam Niedzielski, w Polsce nie ma jeszcze eskalacji związanej z nową mutacją koronawirusa. Jedna jak zaznaczył sytuacja jest groźna.

- Mamy ponad 18 tys. hospitalizacji - powiedział minister zdrowia. - Nie było sytuacji, żebyśmy z tak wysokiego poziomu mieli do czynienia z ryzykiem kolejnej mutacji.

Minister wskazał, że jeśli chodzi o liczbę zakażeń rządzący muszą brać pod uwagę wszystkie scenariusze.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza w tym roku kąpieli słonia Aleksandra z łódzkiego ZOO