Adam Niedzielski

i

Autor: Andrzej Bęben

Covid-19: Rząd myśli nad restrykcjami. Niedzielski podał datę

2021-11-22 20:29

Rząd rozważa wprowadzenie dodatkowych restrykcji - to w związku z niepokojąco rosnącą liczbą nowych zakażeń Covid-19. Minister Zdrowia Adam Niedzielski podał konkretną datę. Jeśli do tego czasu pandemia się nie uspokoi - należy spodziewać się lockdownu. O jaką datę chodzi?

Według "czarnego scenariusza", jeżeli do połowy grudnia nie będzie wyraźnego spadku zakażeń, możliwe są bardziej dolegliwe restrykcje - powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Pytany w Radiu Zet o szczyt czwartej fali epidemii stwierdził, że według prognoz apogeum zakażeń nastąpi w tym tygodniu lub za tydzień. Po tym czasie - jak mówił - liczba zachorowań powinna maleć.

Czytaj także: Ile zaszczepionych osób zmarło na COVID-19? Ministerstwo zdrowia przekazało dane!

Niedzielski przekazał, że "czarny scenariusz" zakłada jednak utrzymywanie się wysokiej liczby zakażeń. "Przyjmujemy sobie taką cezurę mniej więcej połowy w grudnia, jeżeli nie będziemy mieli do tego czasu wyraźnego spadku zakażeń, to na pewno będzie nas to zmuszało do podjęcia działań, które będą bardziej dolegliwe" - powiedział szef MZ.

Jak dodał, taka sytuacja oznaczałaby zagrożenie dla wydolności systemu opieki zdrowotnej. Minister zaznaczył jednocześnie, że ten wariant jest mało prawdopodobny, ale musi być brany pod uwagę.

Ile dziś zakażeń Covid-19?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 12 334 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 8 osób z COVID-19. Należy jednak pamiętać, że na początku tygodnia statystyki są nieco zaniżone. Najwięcej nowych przypadków jest wykrywanych w środę lub w czwartek.

Młodzieżowe słowa roku 2021 - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza młodzieżowe słowo foliarz?
Poradnik Zdrowie: osteoporoza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE