Covid-19: Będzie krótsza kwarantanna i izolacja! Powód jest zaskakujący

2022-01-14 16:27
Covid-19: Będzie krótsza kwarantanna i izolacja! Powód jest zaskakujący
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Covid-19: Będzie krótsza kwarantanna i izolacja! Powód jest zaskakujący

Będzie krótsza izolacja i kwarantanna! Powód tej decyzji jest zaskakujący, bo nie ma nowych badań zalecających taką procedurę. Nowe zasady epidemiczne Niemcy zatwierdzili w piątek. Co dokładnie się zmieni i dlaczego? Dowiesz się z dalszej części artykułu!

Covid-19: Krótsza kwarantanna i izolacja: Ile trwa?

Krótsza kwarantanna i izolacja dla mieszkańców Niemiec. Nowe przepisy przewidują, że zakażone osoby mogą zostać zwolnione z izolacji już po siedmiu dniach, jeśli przedstawią negatywny wynik testu PCR. Dodatkowe wymagania dotyczyć będą grupy pracowników szpitali i domów opieki: aby móc opuścić izolację po siedmiu dniach, muszą przedstawić test PCR i wcześniej nie wykazywać żadnych objawów infekcji przez co najmniej 48 godzin.

W przypadku wszystkich zakażonych obowiązuje zasada, że bez negatywnego testu izolacja trwa całe 10 dni.

Dzieci i młodzież z otoczenia osób zainfekowanych mogą zakończyć kwarantannę już po pięciu dniach, jeśli wykażą negatywny wynik PCR lub szybkiego testu.

Czytaj także: Członkowie Rady Medycznej podają się do dymisji. Znamy powód!

Osoby, które otrzymały już dawkę przypominającą szczepionki przeciw Covid-19, a także te, które są zaszczepione dwiema dawkami lub niedawno wyzdrowiały, nie muszą przechodzić kwarantanny, przy czym od podania drugiej dawki lub ozdrowienia nie może minąć więcej niż trzy miesiące.

Dlaczego skrócono kwarantannę i izolację?

Powód wprowadzenia zmian dotyczących kwarantanny i izolacji jest zaskakujący, chodzi o... zbyt dużo zakażeń! Już tydzień temu na takie rozwiązanie zgodziły się zgodziły się rząd federalny i rządy krajów w związku z wysoce zakaźnym, dominującym już w wielu regionach kraju wariantem Omikron koronawirusa.

Czytaj także: Nowy objaw koronawirusa u dzieci! Przypomina znaną chorobę

Ma to zapobiec wyłączeniu z pracy zbyt wielu pracowników szpitali i innej infrastruktury krytycznej - informuje dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung. - Staraliśmy się maksymalnie skrócić okres kwarantanny - powiedział federalny minister zdrowia Karl Lauterbach (SPD) w Bundesracie. - Chcemy, aby kwarantanna była jak najkrótsza, zwłaszcza dla pracowników medycznych. Nie należy przy tym lekceważyć Omikronu - zaznaczył.

Jak dodał, widzi już „nadchodzący koniec pandemii”. „W Niemczech może to się stać jeszcze w tym roku. Teraz trzeba skorzystać z tej możliwości” - podkreślił.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Tramwaje prują a auta stoją w korku. Efekt zielonej fali
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze