Mecz Dania - Belgia

i

Autor: PAP EPA Mecz Dania - Belgia

Christian Eriksen: niezwykły hołd dla piłkarza - WIDEO z meczu Dania - Belgia jest wzruszające!

2021-06-17 18:25

Christian Eriksen, gwiazda piłkarskiej reprezentacji Danii, w pierwszym meczu na EURO 2020 w pewnym momencie upadł na murawę. Zawodnik był reanimowany i trafił do szpitala. Teraz wspiera swoją drużynę spoza boiska, ale piłkarze podczas meczu Dania - Belgia oddali mu wyjątkowy hołd! Wideo znajdziecie w naszym artykule.

Mecz Dania - Belgia 17.06 to pierwsze spotkanie Duńczyków bez swojego kapitana. Christian Eriksen podczas pierwszego meczu na EURO 2021 (oficjalnie Euro 2020), w którym Dania grała przeciwko Finlandii, upadł na murawę. Zawodnika natychmiast reanimowano, a spotkanie zostało przerwane na około godzinę. Eriksen został zabrany do szpitala z podejrzeniem zawału serca. Wszyscy w napięciu czekali na wieści o jego stanie zdrowia. W końcu kibice i zawodnicy odetchnęli z ulgą - kapitan reprezentacji Danii znalazł się w dobrych rękach. Ze szpitalnego łóżka przekazał drużynom, by grały dalej. Spotkanie Dania - Belgia musiał oglądać poza boiskiem, ale piłkarze pokazali, że o nim pamiętają. Oddali mu wzruszający hołd!

Strefa kibica we Wrocławiu

Hołd dla Eriksena w meczu Dania - Belgia. WIDEO

O tym, co ma się stać podczas meczu Dania - Belgia 17.06 wiadomo było już wcześniej. O wyjątkowym hołdzie poinformował napastnik Belgów, Romelu Lukaku. Podczas konferencji prasowej piłkarz powiedział, że w 10 minucie mecz zostanie wstrzymany, by pokazać, że wszyscy myślą o Christianie Eriksenie. Gdy w dniu spotkania zegar pokazał 10 minutę, piłka została wybita na aut. Wówczas obie drużyny stanęły, by bić brawo piłkarzowi przebywającemu w szpitalu. Na trybunach zaś pojawiły się transparenty ze słowami wsparcia dla Eriksena. Zobaczcie, jak to wyglądało. Wideo poniżej.