Chłopiec urodził się z trzema PENISAMI. To pierwszy taki przypadek. Naukowcy są w szoku

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Chłopiec urodził się z trzema PENISAMI. To pierwszy taki przypadek. Naukowcy są w szoku

2021-04-15 12:22

Do niezwykłej sytuacji doszło w Iraku, gdzie na świat przyszedł chłopiec z... trzema penisami. Lekarze byli w szoku, gdy zobaczyli wcześniej niespotykaną u ludzi deformację, która fachowo nazywana jest trifalią. Jak to jest w ogóle możliwe?

W jednym ze szpitali w Iraku doszło do absolutnie niezwykłej sytuacji. Na świat przyszedł tam chłopiec z... trzema penisami. Lekarze oniemieli, gdy zobaczyli noworodka z zupełnie niespotykaną deformacją ciała zwana trifalią. Do tej pory takie sytuacje nie zdarzały się wśród ludzi, a jedynie w świecie zwierząt.

Jak relacjonuje portal parenting.pl, nowo narodzony chłopiec miał tylko jednego sprawnego penisa, a pozostałe dwa (przymocowane do trzonu jego faktycznego penisa i dolnej części moszny), zostały chirurgicznie usunięte.

- Jest to pierwszy zgłoszony przypadek z trzema penisami. Wcześniej taka deformacja była spotykana jedynie u zwierząt. Stan ten wiąże się z innymi nieprawidłowościami, w tym urodzeniem z dwoma mosznami lub odbytami. Istnieją doniesienia o chłopcach, którzy są w stanie oddać mocz i wytrysnąć z obu penisów. Jednak w tym przypadku dodatkowe penisy chłopca nie funkcjonowały, więc operacja była najlepszym rozwiązaniem - powiedział dr Shakir Saleem Jabali.

Raport z Anteny 15.04