Ceny paliw będą niższe! AKCYZA NA PALIWO obniżona. Podatek od sprzedaży detalicznej zlikwidowany. Od kiedy?

2021-11-30 7:13
stacja benzynowa
Autor: Pexels.com

Ceny paliw będą niższe jeszcze w tym roku! To element tarczy antyinflacyjnej, o której szczegółach w czwartek, 25 listopada, mówił premier Mateusz Morawiecki. Akcyza na paliwo zostanie obniżona do minimalnego poziomu, jednak to nie wszystko. Ile będzie kosztować litr benzyny? Od kiedy obniżka wejdzie w życie? O tym przeczytasz na naszej stronie.

Ceny paliw w dół

Akcyza na paliwo zostanie obniżona do minimalnego poziomu dopuszczalnego w UE - zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Obniżka obowiązywać ma od 20 grudnia przez pięć miesięcy.

- Cena paliwa spadnie o 20-28 groszy za litr - powiedział Morawiecki.

Podatek od sprzedaży detalicznej zlikwidowany

Niższe ceny paliw osiągnięte zostaną również przez likwidację podatku od sprzedaży detalicznej, którego nie trzeba będzie płacić w okresie od 1 stycznia do 31 maja 2022 r.

- Wdrożymy też rozwiązania dot. opłaty emisyjnej - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Według zapowiedzi Morawieckiego, już w najbliższych tygodniach Polacy powinni zauważyć niższe ceny paliw.

Obniżka to część działań rządu w ramach tarczy antyinflacyjnej.

- Aby złagodzić, zamortyzować, zbuforować ten wzrost inflacji robimy to, co w naszych rękach, w naszej mocy, żeby ludziom łatwiej byłoby przejść przez ten okres najbliższych miesięcy, może nawet paru kwartałów - mówił Morawiecki. - Prezentujemy pierwszą serię działań, która mam nadzieję, że zamortyzuje to uderzenie inflacyjne. Jak trzeba będzie, w przyszłości w kolejnych kwartałach podejmiemy kolejne działania. Ten obszar będzie obejmował trzy zasadnicze miejsca, które bolą Polaków: cen paliw, cen energii i cen żywności.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Łódź. Andrzej Chyra ma swoją gwiazdę na Piotrkowskiej!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze