Burze przeszły nad Polską. Strażacy interweniowali ponad 2,5 tysiąca razy [ZDJĘCIA]

2021-07-17 8:08

Kolejne gwałtowne burze z ulewnymi deszczami przeszły nad Polską. Minionej doby strażacy interweniowali ponad 2,5 tys. razy, m.in. wypompowując wodę z zalanych posesji i usuwając wiatrołomy. Największe szkody nawałnica wyrządziła w województwie mazowieckim, łódzkim oraz warmińsko-mazurskim. Na szczęście nikt nie został ranny.

W piątek (17 lipca) przez Polskę przetoczył się kolejny niebezpieczny front burzowy, powodując wiele szkód. Strażacy interweniowali ponad 2,5 tysiąca razy. Najwięcej, ponad 500 na Mazowszu, ponad 400 w woj. łódzkim i ponad 400 w woj. warmińsko-mazurskim. 

- Głównie (było to) pompowanie wody z zalanych posesji i usuwanie wiatrołomów. Na szczęście nie było osób rannych - powiedział rzecznik PSP bryg. Krzysztof Batorski. Dodał, że na wszelki wypadek – jak w poprzednich dniach – ewakuowane zostały niektóre obozy harcerskie.

Raport z Anteny 16.07

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]