Pogoda na sierpień 2021. UPAŁY jeszcze WIĘKSZE niż w lipcu?! Zobacz długoterminową prognozę pogody

i

Autor: Unsplash - Jarosław Kwoczała Pogoda na sierpień 2021. IMGW opublikowało długoterminową prognozę. Nadchodzą jeszcze większe upały

Pogoda na sierpień 2021. UPAŁY jeszcze WIĘKSZE niż w lipcu?! Zobacz długoterminową prognozę pogody

2021-07-20 7:38

Pogoda na sierpień 2021. Czy będą upały? Ile stopni pokażą termometry w sierpniu? Długoterminową prognozę pogody na sierpień właśnie zaprezentowali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Osoby, które zaplanowały urlop na nadchodzący miesiąc, z pewnością będą zadowolone. Sprawdź szczegóły!

Druga połowa czerwca i początek lipca przyniosły nam prawdziwą wakacyjną pogodę. Temperatury w niemal całym kraju przekraczają 30 stopni Celsjusza. Niestety w wielu regionach Polski nie brakuje też gwałtownych burz i ulewnych deszczy, które powodują ogromne straty. Czy sierpień zapowiada się równie gorąco i burzowo? Jaka pogoda w sierpniu 2021?

Pogoda na sierpień 2021. Czy będzie gorąco? Ile stopni? Długoterminowa prognoza pogody

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) podał długoterminową prognozę pogody na sierpień 2021. Według synoptyków, w całej Polsce temperatury będą powyżej normy. Opady natomiast mają mieścić się w normie - jedynie na północnym wschodzie suma wyniesie poniżej normy.

Oznacza to, że sierpień zapowiada się BARDZO GORĄCO. Czekają nas wręcz ekstremalne upały - jeszcze większe niż dotychczas. Należy spodziewać się temperatur sięgających 33, nawet 34 stopni Celsjusza. Noce również będą niezwykle ciepłe. Temperatury nie będą spadać poniżej 18 stopni. - Wyniki obliczonego modelu wskazują, że wartości na termometrach będą wyższe niż 10 najcieplejszych sierpni z ostatniego 30-lecia - wyjaśnia w rozmowie z tvp.info rzecznik IMGW, Grzegorz Walijewski. - Jeśli ktoś wybrał urlop w sierpniu to była to bardzo dobra decyzja - stwierdza.

Raport z anteny 12.07, godz.10

Pogoda na sierpień 2021. Czeka nas pogodowy rollercoaster - potężne upały na zmianę z gwałtownymi burzami i ulewami

Niestety przy tak upalnej pogodzie nie obędzie się bez gwałtownych zjawisk pogodowych w postaci burz z ulewnymi deszczami.   – Punktowe ulewy, zalania w wyniku intensywnych opadów deszczu, kilkucentymetrowe gradziny – to już staje się normą. Z jednej strony wakacyjna, fajna pogoda, z drugiej strony ta wysoka temperatura przysparza też problemów, jak choćby sinice – informuje rzecznik IMGW.

Co odstrasza kleszcze? Zobacz 9 skutecznych trików, które uchronią przed groźnymi owadami