Pogoda na sierpień 2021. UPAŁY jeszcze WIĘKSZE niż w lipcu?! Zobacz długoterminową prognozę pogody

2021-07-20 7:38
Pogoda na sierpień 2021. UPAŁY jeszcze WIĘKSZE niż w lipcu?! Zobacz długoterminową prognozę pogody
Autor: Unsplash - Jarosław Kwoczała Pogoda na sierpień 2021. IMGW opublikowało długoterminową prognozę. Nadchodzą jeszcze większe upały

Pogoda na sierpień 2021. Czy będą upały? Ile stopni pokażą termometry w sierpniu? Długoterminową prognozę pogody na sierpień właśnie zaprezentowali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Osoby, które zaplanowały urlop na nadchodzący miesiąc, z pewnością będą zadowolone. Sprawdź szczegóły!

Druga połowa czerwca i początek lipca przyniosły nam prawdziwą wakacyjną pogodę. Temperatury w niemal całym kraju przekraczają 30 stopni Celsjusza. Niestety w wielu regionach Polski nie brakuje też gwałtownych burz i ulewnych deszczy, które powodują ogromne straty. Czy sierpień zapowiada się równie gorąco i burzowo? Jaka pogoda w sierpniu 2021?

Pogoda na sierpień 2021. Czy będzie gorąco? Ile stopni? Długoterminowa prognoza pogody

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) podał długoterminową prognozę pogody na sierpień 2021. Według synoptyków, w całej Polsce temperatury będą powyżej normy. Opady natomiast mają mieścić się w normie - jedynie na północnym wschodzie suma wyniesie poniżej normy.

Oznacza to, że sierpień zapowiada się BARDZO GORĄCO. Czekają nas wręcz ekstremalne upały - jeszcze większe niż dotychczas. Należy spodziewać się temperatur sięgających 33, nawet 34 stopni Celsjusza. Noce również będą niezwykle ciepłe. Temperatury nie będą spadać poniżej 18 stopni. - Wyniki obliczonego modelu wskazują, że wartości na termometrach będą wyższe niż 10 najcieplejszych sierpni z ostatniego 30-lecia - wyjaśnia w rozmowie z tvp.info rzecznik IMGW, Grzegorz Walijewski. - Jeśli ktoś wybrał urlop w sierpniu to była to bardzo dobra decyzja - stwierdza.

Raport z anteny 12.07, godz.10

Pogoda na sierpień 2021. Czeka nas pogodowy rollercoaster - potężne upały na zmianę z gwałtownymi burzami i ulewami

Niestety przy tak upalnej pogodzie nie obędzie się bez gwałtownych zjawisk pogodowych w postaci burz z ulewnymi deszczami.   – Punktowe ulewy, zalania w wyniku intensywnych opadów deszczu, kilkucentymetrowe gradziny – to już staje się normą. Z jednej strony wakacyjna, fajna pogoda, z drugiej strony ta wysoka temperatura przysparza też problemów, jak choćby sinice – informuje rzecznik IMGW.

Co odstrasza kleszcze? Zobacz 9 skutecznych trików, które uchronią przed groźnymi owadami

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze