Supermarket

i

Autor: pixabay.com

Boże Ciało 2022 - czy sklepy są otwarte? Gdzie zrobić zakupy 16.06?

2022-06-16 12:21

Boże Ciało dla wielu Polek i Polaków rozpocznie czerwcowy długi weekend. Czy tego dnia będziemy mogli zrobić zakupy? Które sklepy są otwarte 16.06.2022? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule.

Czy w Boże Ciało 2022 sklepy są otwarte? Wiele osób może sobie zadawać takie pytanie. Święto Ciała i Krwi Pańskiej to jedno z najważniejszych dla katolików świąt i jednocześnie dzień wolny od pracy. Uroczystość jest tzw. "świętem wędrującym", jednak niezmienny jest dzień tygodnia - czwartek. Mieszkańcy i mieszkanki naszego kraju często biorą więc wolne na piątek, by zorganizować sobie czerwcowy długi weekend. Kilka dni odpoczynku to okazja do urządzenia grilla lub spotkań w gronie przyjaciół i rodziny. Nic więc dziwnego, że większość z nas chce się na ten czas odpowiednio zaopatrzyć. Czy będzie to możliwe 16. czerwca? O tym, które sklepy są czynne w Boże Ciało, przeczytacie w dalszej części artykułu.

Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.

Gdzie zrobić zakupy w Boże Ciało 2022?

Boże Ciało jest świętem ustawowo wolnym od pracy. Oznacza to, że 16. czerwca 2022 sklepy wielkopowierzchniowe, galerie handlowe i inne placówki zatrudniające na umowę o pracę będą zamknięte. Nie znaczy to jednak, że w ogóle nie zrobimy zakupów w ten dzień. Otwarte mogą być niektóre małe sklepy osiedlowe i punkty franczyzowe, jak Żabka, Freshmarket czy Carrefour Express, pod warunkiem, że za kasą staną właściciele. Pilne zakupy zrobimy też na stacjach benzynowych, które są otwarte niezależnie od świąt i niedziel bez handlu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE