szczepienie szczepionka covid koronawirus pandemia

i

Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS

Bonusy po zaszczepieniu - nawet 1300 złotych! Otrzyma je konkretna grupa!

2021-12-10 8:49

Osoby w wieku ponad 60 lat, które zdecydują się zaszczepić do 15 stycznia 2022 r., dostaną na Słowacji 200 euro. Osoby już zaszczepione lub zamierzające przyjąć trzecią dawkę do 15 stycznia, dostaną 300 euro. Ustawę przyjął w czwartek parlament, a pierwsze wypłaty mają być jeszcze w grudniu br.

Pierwotny projekt zakładał, że każda zaszczepiona osoba lub zarejestrowana w systemie szczepień dostanie bon w wysokości 500 euro, który można byłoby przeznaczać na niektóre usługi, kulturę lub zakupy. Pomysłodawca gratyfikacji dla zaszczepionych minister finansów i były premier Igor Matovicz chciał w ten sposób zrekompensować części przedsiębiorców straty związane z pandemią, ale na takie rozwiązanie nie znalazł wystarczającej większości w parlamencie.

Jaskinia hazardu w centrum Szczecina. Opuszczony lokal miał nie wzbudzać podejrzeń

Po ustaleniach w koalicji rządzącej posłowie ostatecznie zmienili wysokość finansowej motywacji szczepień, która wypłacana będzie w gotówce. Osoby starsze należą do najbardziej narażonych na zachorowanie grup obywateli, stanowią też największą grupę wśród hospitalizowanych.

Słowacja ma jeden z najniższych odsetek osób zaszczepionych przeciwko Covid-19. W pełni zaszczepionych jest 45 proc. mieszkańców. Trzecią dawkę przyjęło niecałe 10 proc. z nich. Prawo do uchwalonych przez parlament dodatków ma trochę mniej niż 1 milion 300 tysięcy osób. 200 euro na Słowacji, to około dwóch piątych średniej emerytury.

Te samochody KRADNĄ najczęściej! Masz takie?