Granica

i

Autor: Kancelaria Premiera / flickr.com Granica

Białorusini gromadzą dużą grupę migrantów. Mają dokonać próby przekroczenia polskiej granicy

2021-11-08 7:24

Niepokojące doniesienia ze wschodniej granicy. Białorusini gromadzą dużą grupę migrantów. Media społecznościowe zalewają informację o dużej grupie migrantów, która dokona próby przekroczenia polskiej granicy.

"Wygląda na to, że KGB Łukaszenki, planuje kolejną operację z wykorzystaniem ludzi jako żywych tarcz" - napisał na Twitterze prezydencki minister Jakub Kumoch. Liczna grupa ma zbierać się w pobliżu Kuźnicy Białostockiej. Białoruskie media informują o wzmożonej obecności migrantów przy polsko-białoruskiej granicy. Wygląda na to, że migranci postanowili zebrać się w jedną dużą grupę nieopodal przejścia granicznego i spróbować wspólnie przekroczyć granicę. Taksówek, które zmierzały w tamtą stronę miało być tak dużo, że zdołał utworzyć się korek. Te realcję potwierdzają też filmy, które publikuje Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej.

Otwarty trening curlingu w Krakowie.

"Sytuacja na granicy jest coraz bardziej napięta. Tego rodzaju sytuacje są teraz niemal codziennością. Wszyscy powinniśmy być wdzięczni naszym żołnierzom i funkcjonariuszom Straży Granicznej za ich służbę" - napisał szef MON na swoim Twitterze.

QUIZ. PlayStation, Nintendo, Xbox. Co wiesz o grach wideo?

Pytanie 1 z 15
Która konsola pojawiła się na rynku pierwsza? Sega Saturn czy Sony PlayStation (PSX)? Chodzi o premierę japońską.