Będą większe dostawy szczepionek do Polski. Jest deklaracja firmy Pfizer

2021-01-21 21:37 STAN DW
Będą większe dostawy szczepionek do Polski. Jest deklaracja firmy Pfizer
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Będą większe dostawy szczepionek do Polski. Jest deklaracja firmy Pfizer

Będą większe dostawy szczepionek przeciw COVID-19 do Polski. - Od przyszłego tygodnia wrócą do poprzedniego poziomu - zapowiada minister zdrowia. Adam Niedzielski podkreślał w Sejmie, że tylko dzięki mądrej polityce, nie wpadliśmy w turbulencje.

WOŚP: Licytacja nr 1 #Goraca20

Będą większe dostawy szczepionek do Polski

Zmniejszenie dostaw szczepionek przeciw COVID-19 przez firmę Pfizer to już jednak przeszłość - zapewnia Adam Niedzielski. - Od przyszłego tygodnia wracamy do normalnych dostaw rzędu 330-350 tys. tygodniowo, natomiast po okresie dwóch tygodni - czyli od połowy lutego, będziemy mieli naddatek w dostawach, który ma nam zrekompensować to, co teraz ubyło. Dostawy będą przez 2-3 tygodnie w okolicach co najmniej 400 tys. zamiast tych 350 - podkreślił minister.

Czytaj także: Pfizer zmniejszy dostawy szczepionki na koronawirusa do Europy. Co to oznacza dla Polaków?

Część szczepionek została w magazynach

Część szczepionek na koronawirusa została w magazynach - i zdaniem ministra to uratowało kryzysową sytuację. - W tym czasie przejściowym, gdy mamy zmniejszenie, po prostu wykorzystamy te rezerwy, które zapobiegliwie zrobiliśmy - powiedział Niedzielski.

Dostawa szczepionek od Moderny

Naszą sytuację mocno poprawi też dostawa szczepionek Moderny. - W pierwszym kwartale będziemy jej mieli około 800 tysięcy łącznie. Ogólnie wszystko, co mamy podsumowane dla pierwszego kwartału w harmonogramach dostaw to jest 5 mln 600  tys. szczepionek - podkreślił minister zdrowia.

Czytaj także: Jak zapisać się na szczepienie na koronawirusa? Sprawdź instrukcję krok po kroku

Najnowsze