Będą strzelać do wilków z broni do paintballu! Kontrowersyjny pomysł władz

2022-11-04 8:14
Będą strzelać do wilków z broni do paintballu! Kontrowersyjny pomysł władz
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

W holenderskiej prowincji Geldria władze postanowiły strzelać pociskami do gry w paintball do wilków, by zniechęcić je do podchodzenia do ludzkich siedzib i zapobiec oswojeniu tych dzikich zwierząt - poinformowała BBC.

Decyzję podjęto po tym, gdy w mediach społecznościowych pojawił się film, na którym widać wilka spacerującego obok rodziny w parku narodowym Hoge Veluwe. Rzecznik władz regionalnych powiedział stacji DutchNews, że jeden z wilków wyraźnie starał się zbliżyć do ludzi.

Aby zniechęcić wilki żyjące w Holandii do podchodzenia do ludzi oraz by nie stały się poważnym zagrożeniem, mają być one ostrzeliwane kulkami z farbą. Wybrano takie pociski, by po trafieniu był widoczny ślad - zaznaczyła BBC. Władze liczą, że takie działania spowodują, iż wilki nie będą podchodzić na odległość mniejszą niż 30 metrów.

Faunabescherming oskarża pracowników parku o oswajanie wilków

Organizacja ekologiczna Faunabescherming oskarżyła pracowników parku narodowego o karmienie wilków, by - gdy zbyt się oswoją - można było zakwalifikować je jako "zwierzęta stwarzające zagrożenie" i zabić.

Nie podano jeszcze daty rozpoczęcia działań; prowadzić je mają osoby do tego upoważnione - podkreśliła BBC. Według oficjalnych raportów w Holandii żyje około 20 dorosłych wilków.

Byliśmy w nowym muzeum w Ostrowi Mazowieckiej. Tak wygląda Dom Rodziny Pileckich

QUIZ. Recytowałeś je w szkolnej ławie, ale czy wciąż potrafisz dokończyć te wiersze? Mniej, niż 6 punktów to wstyd!

Pytanie 1 z 10
"Litwo, Ojczyzno moja! ty jesteś jak...":
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze