POTĘŻNE kolejki przed NBP w całej Polsce. Ludzie stoją po nowy banknot z Lechem Kaczyńskim [ZDJĘCIA]

2021-11-09 12:11

Ogromne kolejki tworzą się od rana przed oddziałami Narodowego Banku Polskiego w całym kraju. Powód? Dziś do obiegu trafiły 20-złotowy banknot i 500-złotowa moneta z Lechem Kaczyńskim. Okazuje się, że handel nimi kwitnie też w sieci. Jak tam przedstawiają się ceny?

Od wtorku, 9 listopada można kupić banknot kolekcjonerski o nominale 20 zł oraz złotą monetę o nominale 500 zł: "Lech Kaczyński. Warto być Polakiem".

Jak czytamy w opisie NBP: "Na przedniej stronie banknotu znajduje się portret Lecha Kaczyńskiego, wizerunek Orderu Orła Białego oraz Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Na stronie odwrotnej zaprezentowano budynek Muzeum Powstania Warszawskiego, tłum strajkujących osób w Stoczni Gdańskiej w latach 80. XX w., napis "SOLIDARNOŚĆ" oraz widok Polskiego Cmentarza Wojennego w Katyniu. Na rewersie złotej monety znajduje się portret Lecha Kaczyńskiego, wizerunek Orderu Orła Białego oraz Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Na awersie monety zaprezentowano budynek Muzeum Powstania Warszawskiego, tłum strajkujących osób w Stoczni Gdańskiej w latach 80. XX w., napis "SOLIDARNOŚĆ" oraz widok Polskiego Cmentarza Wojennego w Katyniu."

Trwa remont Mostu Uniwersyteckiego w Bydgoszczy

Wprowadzenie do obiegu nowego banknotu oraz monety wywołało ogromne poruszenie. Od rana przed oddziałami NBP w całej Polsce tworzą się ogromne kolejki. Chętnych do nabycia banknotu lub monety jest mnóstwo. Taka sytuacja ma miejsce m.in. w Krakowie, Bydgoszczy czy Rzeszowie. W Kielcach interweniowała nawet policja!

Dodajmy, że banknot został wyemitowany w nakładzie 80 tys. sztuk, można go nabyć w cenie 100 zł brutto. Natomiast nakład złotej monety (próba 999,9) wyniósł 1500 sztuk. Jej cena to 9500 zł brutto. Okazuje się jednak, że na różnych porta już można kupić kolekcjonerski banknot. Jego cena wynosi nawet 200 zł. Choć trafiliśmy też na wyjątkową aukcję. Zobaczcie zdjęcie poniżej.

Banknot z Lechem Kaczyńskim

i

Autor: screen internet