Awaria numeru 112

i

Autor: Canva

Awaria numeru alarmowego 112 – gdzie szukać pomocy?

2022-02-19 19:54

Najprawdopodobniej ze względu na liczbę zgłoszeń przeciążona została linia systemu informatycznego powiadamiania ratunkowego. Obecnie dodzwonienie się na numer 112 graniczy z cudem. Ta gigantyczna awaria znacznie utrudnia służbom ratowniczym działanie. Przyczyny awarii są nieznane, gdzie dzwonić, żeby uzyskać pomoc?

Awaria numeru alarmowego 112 

W całej Polsce pojawiły się ogromne utrudnienia w połączeniu z numerem alarmowym 112. Problemy z uzyskaniem połączenia występują już od kilku godzin. Na razie ich geneza nie jest znana, ale wszystko wskazuje na to, że jest to skutek przeciążenia systemu. W związku z wichurami, które przechodzą nad Polską, w ostatnich godzinach na ten numer dzwoniło ponad 180 tysięcy osób. Straż pożarna i poinformowała, że tylko dziś podjęła rekordowe w swojej historii 20 tysięcy interwencji.

W trakcie dzisiejszych wichur uszkodzonych zostało ponad 2 tysiące budynków i setki samochodów. Energii elektrycznej zostało pozbawionych 1,2 miliona odbiorców, śmierć poniosły 4 osoby, a 6 zostało rannych.

Gdzie dzwonić po pomoc? Służby ratunkowe sugerują, aby korzystać z numerów bezpośrednich do lokalnych szpitalnych oddziałów ratunkowych lub straży pożarnej.

Jeśli są trudności w dodzwonieniu się pod numer alarmowy 112, proszę dzwonić bezpośrednio do straży pożarnej, na stacjonarne numery dostępne na stronach internetowych – radzi rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Powalone drzewo zniszczyło boksy dla psów w schronisku miejskim w Toruniu