Atak rakietowy Rosjan na Ukrainę. Co najmniej dwie ofiary śmiertelne i kilku rannych

2022-12-24 8:47
Atak rakietowy Rosjan na Ukrainę. Co najmniej dwie ofiary śmiertelne i kilku rannych
Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

Co najmniej dwie osoby zginęły, a pięć zostało rannych w obwodzie donieckim na Ukrainie w ciągu minionej doby – powiadomiły lokalne władze. W nocy Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na przedmieścia Zaporoża, a także masowo ostrzeliwali powiat nikopolski w obwodzie dniepropietrowskim.

23 grudnia Rosjanie zabili dwóch mieszkańców Donbasu – w miejscowości Kurachowe. Jeszcze pięć osób zostało rannych – powiadomił Pawło Kyryłenko, szef administracji wojskowej obwodu.

Tradycyjnie urzędnik zaznaczył, że nie są to pełne dane, ponieważ władze ukraińskie nie posiadają możliwości zweryfikowania sytuacji w okupowanej części obwodu, w tym w Mariupolu i Wołnowasze.

Władze obwodu zaporoskiego powiadomiły z kolei o ataku rakietowym wroga na przedmieścia stolicy obwodu, Zaporoża. Doszło do zniszczeń infrastruktury cywilnej, ludzie nie ucierpieli.

W ciągu nocy Rosjanie ostrzeliwali powiat nikopolski w obwodzie dniepropietrowski , wystrzeliwując ponad 60 pocisków – informuje szef władz tego regionu Wałentyn Rezniczenko. Ostrzał prowadzony był z wyrzutni Grad i Uragan, a także z ciężkiej artylerii.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze