Alaksandr Łukaszenka w stanie krytycznym? Białoruski dyktator trafił do szpitala w Moskwie

i

Autor: Wikimedia Commons

Świat

Alaksandr Łukaszenka w stanie krytycznym? Białoruski dyktator trafił do szpitala w Moskwie

2023-05-28 13:58

Pojawiają się kolejne doniesienia o złym stanie zdrowia białoruskiego dyktatora. Alaksandr Łukaszenka miał trafić do moskiewskiego szpitala tuż po spotkaniu z Władimirem Putinem. Jego stan określany jest jako krytyczny.

Informację o złym stanie zdrowia Alaksandra Łukaszenki przekazał białoruski opozycjonista Waleryj Cepkała, podkreślając jednocześnie, że wymaga ona zweryfikowania. Wedug Cepkały białoruski dyktator trafił do Centralnego Szpitala Klinicznego w Moskwie tuż po spotkaniu z Władimirem Putinem, które odbyło się za zamkniętymi drzwiami. 

- Obecnie pozostaje tam pod opieką medyczną. Czołowi specjaliści zostali zmobilizowani, aby zająć się jego krytycznym stanem. Przeprowadzono procedury oczyszczania krwi, a stan Łukaszenki uniemożliwia transport na Białoruś - przekazał opozycjonista. - Zaaranżowane wysiłki na rzecz ratowania białoruskiego dyktatora miały na celu rozwianie spekulacji na temat rzekomego otrucia.

Capkała wystąpił także z ważnym apelem do zachodnich przywódców.

- Jako przedstawiciele Białoruskiego Forum Demokratycznego Republiki Białorusi gorąco wzywamy zachodnich przywódców do zwołania w najbliższych dniach strategicznej sesji w celu omówienia inicjatywy "Wybory" i innych środków, które należy podjąć w celu zabezpieczenia okresu przejściowego. Zdecydowanie twierdzimy, że istniejące technologie są odpowiednie do przeprowadzenia uczciwych i przejrzystych wyborów na Białorusi zgodnie z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka, bez bezpośredniej ingerencji Kremla - zaapelował białoruski opozycjonista.

Jak działa system perymetryczny na granicy z Białorusią? Straż Graniczna pokazała nagrania