Policja

i

Autor: Piotr Drabik flickr.com Policja

Masowe kontrole policji na drogach! Koniecznie zdejmijcie nogę z gazu!

2021-05-14 9:00

Uwaga kierowcy! W piątek, 14 maja w całej Polsce prowadzona będzie akcja "Prędkość". Policjanci będą zwracać uwagę nie tylko na przekroczenie dopuszczalnej prędkości, ale również na naruszenie innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ma na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Akcja "Prędkość" w całej Polsce

Akcja "Prędkość" jest prowadzona od wczesnych godzin porannych. Policjanci w całym kraju będą sprawdzać, czy przestrzegane są limity prędkości. To jednak jeszcze nie wszystko. Funkcjonariusze z większą szczególnością będą zwracać uwagę na inne naruszanie przepisów. Szczególną rolę odegra grupa "SPEED". W trakcie akcji "Prędkość' używane będą najnowsze pojazdy wyposażone w wideorejestrator, a także ręczne mierniki prędkości z wizualizacją.

Raport z Anteny 13.05

Akcja "Prędkość". Gdzie będą kontrole?

Gdzie możemy spodziewać się kontroli w ramach akcji "Prędkość"? Największym nadzorem zostaną objęte m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Ponadto policjanci przypominają, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Akcja "Prędkość" w Polsce: Policja przypomina, że bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem. Jest również dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności. Analizy pokazują, że do wypadków dochodzi głównie z powodu nadmiernej prędkości lub jej niedostosowania do aktualnie panujących warunków drogowych, a także nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?