PKP Intercity. Od 15 maja przestaje obowiązywać ograniczenie liczby pasażerów do 50 procent

i

Autor: pixabay.com/zdj. ilustracyjne

Planujesz podróż pociągiem? Od 15 maja DUŻE ZMIANY. Sprawdź szczegóły!

2021-05-13 10:05

Szykują się spore zmiany w podróżach pociągami! W związku z luzowaniem obostrzeń od najbliższej soboty 15 maja w pociągach PKP Intercity będzie dostępnych o wiele więcej wolnych miejsc. Wciąż utrzymana zostaje jednak obowiązkowa rezerwacja. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w materiale poniżej.

Dobra wiadomość dla osób podróżujących pociągami. PKP Intercity przypomina, że od 15 maja przestaje obowiązywać ograniczenie liczby pasażerów do 50 procent. Oznacza to, że od soboty będzie można kupować bilety na wszystkie miejsca siedzące, do leżenia i sypialne w pociągu.

- Osoby, które zakupiły bilety w przedsprzedaży najpóźniej 11 maja br. (włącznie), na przejazd w dniu 15 maja br. lub później, mogą zwrócić bilet bez potrącenia odstępnego. W przypadku zwrotu biletów w zakupionych w serwisach internetowych lub aplikacjach, przy zwrocie zostanie jednak automatycznie potrącone odstępne. O jego zwrot można wystąpić w drodze reklamacji - czytamy w komunikacie PKP Intercity.

Osoby podróżujące wspólnie, którym system przydzielił „co drugie miejsce”, a które chciałby podróżować obok siebie, powinny zgłosić się do kasy, gdzie kasjer wymieni bilety albo bezpłatnie przydzieli nowe miejsca. Inną możliwością jest wymiana miejsca w serwisie internetowym bądź aplikacji poprzez zakup nowego biletu i dokonania rezygnacji z pierwotnie zakupionych biletów.

Raport z anteny 12.05, godz.10

Utrzymanie obowiązkowej rezerwacji miejsc

W pociągach PKP Intercity wciąż będzie obowiązkowa rezerwacja miejsc. - Wszystko po to, aby ściśle kontrolować poziom zajętości miejsc tak w poszczególnych relacjach, jak i na każdym odcinku podróży, zapewniając bezpieczeństwo podróży i nie dopuszczając do przekroczenia limitu zajętości 100 proc. miejsc - tłumaczą Polskie Koleje Państwowe i zapewniają, że w miarę możliwości będą podejmować decyzje o zwiększaniu ilości wagonów oraz dostosowaniu składów do bieżącego obłożenia w pociągach nie dopuszczając do przekroczenia limitu zajętości miejsc.

Czy maseczki w pociągach są obowiązkowe?

W pociągach nadal obowiązuje zakrywanie nosa i ust przy użyciu maseczki PODCZAS TRWANIA CAŁEJ PODRÓŻY - zarówno przez pasażerów, jak również pracowników. - Kierownicy pociągów i konduktorzy korzystają ze środków ochrony indywidualnej i utrzymania higieny osobistej - maseczek i rękawiczek ochronnych oraz żeli do mycia i dezynfekcji rąk. Ich kontakt z podróżnymi podczas kontroli biletów odbywa się z zachowaniem bezpiecznego dystansu dzięki wykorzystaniu nowoczesnych terminali zbliżeniowych - zapewnia PKP.

Jeżeli zapomnimy maseczki, w składach, w których jest wagon gastronomiczny WARS lub mobilny wózek z poczęstunkami możliwy jest zakup pakietu bezpieczeństwa w postaci płynu dezynfekującego i maseczki.

Na podstawie informacji prasowej PKP Intercity

Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?