Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

5 tysięcy kary i do 8 lat więzienia za wyjście w trakcie kwarantanny!

2022-01-13 11:24

Wiele osób zapomina, że wyjście z domu w trakcie nałożonej przez sanepid kwarantanny wiąże się z wysokimi karami pieniężnymi. Policja często wyłapuje osoby lekceważące zalecenia służb sanitarnych mające na celu ograniczenie epidemii koronawirusa. O tym, jak dotkliwa może być kara za złamanie zasad kwarantanny przekonał się 23-latek z gminy Werbkowice.

Jakie są kary za wyjście w trakcie kwarantanny?

Jak podaje policja 23-latek z gminy Werbkowice wykazał się” skrajną nieodpowiedzialnością”. Młody mężczyzna zamiast przebywać w obowiązkowej izolacji domowej w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa, wyszedł z domu. Został on zatrzymany podczas kontroli drogowej, gdy jechał autem.

23-latkowi za złamanie obowiązujących przepisów grozi kara grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych. Jego sprawa trafi także do prokuratury, która wyjaśni, czy mężczyzna sprowadził niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób, wtedy 23-latek będzie odpowiadał za przestępstwo, za które grozi kara, aż do 8 lat pozbawiania wolności. Policjanci przypominają, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Policjanci apelują również o odpowiedzialność i troskę o życie i zdrowie swoje i innych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Tak minister Wójcik szaleje na stoku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE