XBOX

i

Autor: Microsoft

Xbox

Xbox Series X z jedną ukrytą funkcją! Podniesie jakość grafiki. Musisz ją zmienić

2024-06-25 14:27

Konsole Xbox Series X/S charakteryzuje się zaskakującą wszechstronnością, jeśli chodzi o ustawienia, z mnóstwem ukrytych funkcji, o których prawdopodobnie nie wiesz, chyba że regularnie przeglądasz menu ustawień. Jedna z nich może odmienić doświadczenia z gry.

Xbox Series X z podbiciem graficznym... Tylko jedna opcja

W wątku na Reddit, autor tekstu o nicku jeebusjuniora, zasugerował, że niektóre gry mogą wyglądaćokropnie, błotniście, niewyraźnie i zmiksowanie”, gdy w systemie konsoli włączony jest HDR. Jest to po prostu ustawienie, które informuje telewizor, aby włączył HDR podczas grania w gry, aby uzyskać ogólnie wyraźniejszy obraz. Użytkownik bezskutecznie majstrował przy ustawieniach gry, po czym ostatecznie wyłączył HDR w ustawieniach konsoli, co najwyraźniej zrobiło „ogromną różnicę”.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 — Tak wygląda Trauma Team w rzeczywistości!

Jeśli więc grasz w gry na konsoli Microsoft, które wyglądają trochę nietypowo i czujesz, że coś jest nie tak, być może to twój Xbox płata ci figle. W takim przypadku powinieneś wypróbować poniższe rozwiązania i sprawdzić, czy coś się zmieni.

Żeby uzyskać dostęp do ustawień HDR konsoli, musisz udać się do: Ustawienia > Ogólne > Opcje telewizji i wyświetlania > Tryby wideo, a następnie powinno być możliwe jego wyłączenie.

Technologiczny Przegląd Tygodnia - 14.06

XBOX QUIZ: Jak dobrze znasz konsole Microsoft'u?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się kamera ruchu na konsole XBOX?
Listen on Spreaker.