W tych godzinach lepiej nie włączać zmywarki i piekarnika. Za błąd sporo zapłacisz!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Warto wiedzieć!

W tych godzinach lepiej nie włączać zmywarki i piekarnika. Za błąd sporo zapłacisz!

2024-06-25 14:03

Marzy ci się, by płacić za prąd mniej niż obecnie? To nie jest niemożliwe! Mało kto zdaje sobie sprawę, że niektórych urządzeń elektrycznych lepiej nie używać w konkretnych godzinach. Sprawdź kiedy lepiej nie włączać zmywarki i piekarnika!

Każdego dnia w naszym domu ciężko pracują elektryczne maszyny, dzięki którym my, możemy w spokoju poświęcać nasz czas na pracę lub odpoczynek. Zmywarka, pralka, lodówka czy piekarnik pobierają jednak sporo energii elektrycznej, za którą nam przyjdzie zapłacić. Okazuje się jednak, że nie o każdej godzinie cena będzie identyczna. Jeśli używamy naszego sprzętu poza "godzinami szczytu", to uda nam się nieco zaoszczędzić! Kiedy zatem nie warto włączać zmywarki, a kiedy jest najlepsza godzina do jej odalenia?

Technologiczny Przegląd Tygodnia - 14.06

W tych godzinach lepiej nie włączać zmywarki i piekarnika

Jesteście ciekawi, w jakich godzinach za prąd w domu zapłacicie najwięcej? Na stronie Polskich Sieci Elektroenergetycznych (www.pse.pl) publikowane są codziennie informacje o dziennych godzinach szczytu poboru prądu. Dane otrzymujemy około godziny 17.00 i zapowiadają one, w jakich godzinach przewidywany jest największy pobór prądu w ciągu dnia. W ciągu tygodnia ma to miejsce zazwyczaj od godziny 17.00 do 20.00.

Zobacz też: Czy jesteś uzależniony od mediów społecznościowych? Sprawdź, ile czasu na nich spędzasz!

Kiedy prąd jest najtańszy?

Kiedy jest najtaniej? Najniższe taryfy energii obowiązują od około 22 do 6 rano. Niestety, jest to również czas ciszy nocnej, co oznacza, że nie możemy wykonywać głośnych czynności a takimi mogą być między innymi pranie lub odkurzanie mieszkania. To jednak dobry czas, by wstawić pełną zmywarkę. W tygodniu między godziną 13 a 16 możemy śmiało zabierać się za gotowanie. Wbrew pozorom to nie jest najgorsza wiadomość - w końcu wielu z nas pracuje obecnie zdalnie!

Te wynalazki wymyśliły kobiety! Sprawdź, jak ułatwiły nam życie QUIZ

Pytanie 1 z 8
Kiedy Josephine Cochrane wymyśliła zmywarkę, większość domów nie miała dostępu do ciepłej wody.
Listen on Spreaker.