Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: cottonbro studio / pexels

Aplikacje

Spotify wprowadza podwyżki. Tak zmienią się ceny za Spotify Premium

2023-07-25 16:11

Spotify zdecydował się podnieść koszt miesięcznej subskrypcji dla swoich użytkowników. Podwyżki za subskrypcję to niestety trend, który zaobserwowano u dostawców innych platform. Wyższe opłaty wprowadził również Apple Music, Amazon Music i YouTube Music. Sprawdźcie, ile wynoszą opłaty za Spotify po podwyżkach.

Podwyżki na Spotify

To pierwszy raz od 2011 roku, kiedy Spotify podniósł koszt swojej subskrypcji premium (tj. bez reklam). Podwyżka nastąpi na kilkudziesięciu rynkach. Na chwilę obecną wiadomo już, że droższa subskrypcja Spotify dotknie użytkowników w Stanach Zjednoczonych, gdzie standardowy pakiet Premium kosztował będzie 10,99 dol. zamiast 9,99 dol. Zwiększono też cenę subskrypcji Duo z 12,99 dol. na 14,99 dol., Family z 15,99 dol. na 16,99 dol. oraz Student z 4,99 dol. na 5,99 dol.Zmiany w cenniku wprowadzono też w kilku państwach europejskich. Spotify drożeje we Francji, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Estonii i Hiszpanii. Podwyżki są porównywalne z tymi, jakie dotknęły klientów ze Stanów Zjednoczonych. Czy i kiedy pojawią się podwyżki w Polsce, na razie nie wiadomo. Jednak niewykluczone jest, że można się ich spodziewać w najbliższym czasie. Firma informuje, że użytkownicy premium zostaną powiadomieni o ewentualnej podwyżce pocztą e-mail i otrzymają miesięczny okres karencji, podczas którego będą mogli anulować subskrypcję z wyższą opłatą.

Ile kosztuje Spotify?

Obecnie plan Premium dla użytkownika indywidualnego na Spotify kosztuje w Polsce 19,99 zł, plan Duo: 24,99 zł, plan Family: 29,99 zł miesięcznie. Subskrypcja Spotify Premium Student kosztuje 9,99 zł.

Aplikacje na telefon, które musi mieć każdy influencer