Nintendo Switch

i

Autor: unsplash https://unsplash.com/s/photos/nintendo-switch

Switch 2

Nintendo Switch 2 z pełną specyfikacją konsoli. Konsola dorówna PS5

2023-12-30 20:22

Fani przenośnej konsoli Nintendo Switch muszą nieustannie mieć się na baczności, ponieważ każdy nowy przeciek informuje nas o nowej generacji sprzętu BigN. Rzekomo Switch 2 ma działać jak PlayStation 5, a potwierdzać ma to tytuł startowy Final Fantasy 7 Remake, który na tak małym sprzęcie działa wyśmienicie.

Według wielu graczy Nintendo Switch jest już zwyczajnie stare i potrzebuje swojego godnego następcy. To zauważyło również najprawdopodobniej BigN, ponieważ o Switch'u 2 robi się coraz głośniej i rzekomo miał zostać ujawniony za zamkniętymi drzwiami podczas wydarzenia Gamescome 2023. Wszyscy z nas, którzy kochają Nintendo, niecierpliwie czekają na oficjalnie doniesienia, których niestety nadal brak. Wtedy na ratunek przychodzą insiderzy branży. Według nowego przecieku związanego z Segą i Square Enix, Switch 2 jest w drodze, a twórcy od jakiegoś czasu pracują nad zestawami deweloperskimi dla tych konsol. Doniesienia mówią nam o tym, że Final Fantasy 7 Remake działa wyśmienicie na konsoli i ma duże szanse zostać tytułem startowym.

Czytaj też: Nintendo Focus to następca Switch'a. Znamy cenę, datę premiery i możliwą wsteczną kompatybilność?

Switch 2 jest w drodze i będzie mocny jak PS5?

Najważniejszą wiadomością wynikającą z przecieków jest to, że gry deweloperów działają na zestawie deweloperskim Switch 2 i wyglądają bardzo dobrze. Przeniesienie remake'u Final Fantasy 7 nie wymagało wiele wysiłku, zgodnie z twierdzeniami insidera na temat tego, co powiedzieli twórcy. Biorąc pod uwagę, jak trudno jest uruchomić nowoczesne gry AAA na Switchu, informacje z tego przecieku wskazują, że Switch 2 stanowi ogromny skok technologiczny.

„FF7R wygląda i działa jak gra na PS5 na zestawie deweloperskim Switch 2. Powiedziano mi, że Port nie zabrał dużo czasu. Może to być gra startowa konsoli.”

Insider potwierdza również, że Nintendo pracuje nad kompatybilnością wsteczną. - „Zestawy deweloperskie Switch 2 są tu już od jakiegoś czasu. Mogę sprawdzić, czy są wstecznie kompatybilne z kilkoma grami.”

Nie jest jeszcze jasne, co zmieni Switch 2, ale jeśli programiści pracują z zestawami deweloperskimi już od jakiegoś czasu, prawdopodobnie wkrótce usłyszymy więcej informacji na temat nadchodzącej konsoli.

Nowy kościół w Warszawie. Mieszkańcy boją się głośnych dzwonów

QUIZ dla prawdziwych fanów Nintendo! Jak dobrze znasz konsole japońskiego giganta?

Pytanie 1 z 12
Jakie jest przybliżone tłumaczenie słowa „Nintendo”?