Switch

i

Autor: Nintendo

Switch 2

Nintendo Switch 2. DATA PREMIERY, CENA, SPECYFIKACJA. Wszystko, co musisz wiedzieć

2024-06-12 7:48

Chociaż aktualna generacja Switch'a ma się wyśmienicie i stale potrafi przekonać do siebie nowych graczy, tak ci będący z konsolą od 2017 chcieliby czegoś mocniejszego. Warto zaznaczyć, że na rynek hand-held dołączył SteamDeck oraz ROG Ally. Nintendo najwyraźniej nie zrobiło sobie z tego zbyt dużo, bo w końcu posiadają oni kultowe gry z serii Mario, czy Zelda, które nieustannie napędzają ich sprzedaż. Ostatnie doniesienia pozwalają jednak myśleć, iż Big N ma coś w planach. Przyjrzyjmy się wszystkim dostępnym informacjom odnośnie Switcha 2.

Spis treści

  1. Narodziny hegemona
  2. Switch 2 — spekulacje Activision odnośnie nowej konsoli Nintendo
  3. Switch 2 — oczekiwane specyfikacje
  4. Switch 2 — spekulacje dotyczące daty premiery
  5. Switch 2 — spekulacje cenowe
  6. Switch 2 — będzie miał kompatybilność wsteczną?

Narodziny hegemona

Premiera Switch'a w 2017 roku uratowała Nintendo. Japoński producent sprzętu miał na rękach ogromną klapę z Wii U, a malejąca sprzedaż 3DS doprowadziła do tego, że ówczesny dyrektor generalny Satoru Iwata nieustanie obniżał wynagrodzenia. Chociaż gry i dodatki były często niesamowite, to było jasne, że Wii U jest skazane na porażkę. Gamepad Wii U, który niemal bezproblemowo przesyłał strumieniowo grę do kontrolera podobnego do tabletu, był zabójczą funkcją. Tak bardzo, że skutecznie stał się podstawą Switcha, który podbił serca graczy na całym świecie. Zwrot akcji rodem z najlepszego filmowego thriller'u.

Switch

i

Autor: Wallpaperflare

Switch nadal może być zadowolony z ogromnego sukcesu, jaki osiągnął na całym świecie. Oprócz sprzedaży prawie 130 milionów sztuk, jego gry cieszą się ogromną popularnością, a idealnym tego przykładem jest Animal Crossing: New Horizons, które sprzedało się w potężnych ilościach. Szacuje się, że co najmniej połowa bazy konsol posiada Mario Kart 8 Deluxe (sprzedano około 65 milionów egzemplarzy gry). Gracze jednak zastanawiają się co dalej z Nintendo Switch i kiedy będą mogli oni ujrzeć nową generację przenośnej konsoli. W tym artykule postanowimy przyjrzeć się wszystkim dostępnym informacjom.

Switch 2 — spekulacje Activision odnośnie nowej konsoli Nintendo

Przesłuchiwania sądowe w sprawie przejęcia Activison-Blizzard przez Microsoft dostarczyły nam masy informacji. Jednym ze źródeł był Bobby Kotick, CEO Activision, który również musiał zjawić się przed Federalną Komisją Handlu. Z dokumentów wyczytaliśmy, że ma on zamiar stworzyć Call of Duty na nową konsolę Nintendo. Oczywiście, żeby to zrobić, nowe Nintendo Switch 2 ma oferować moc konsol 8. generacji, czyli PlayStation 4 i Xbox One. Był to jasny sygnał, że jego umowa z Nintendo na dostarczenie nowej odsłony COD-A musi zmusić japońskiego giganta do wypuszczenia nowej generacji konsoli. Warto zaznaczyć, że umowa skonstruowana jest na 10-lat, więc Big N musi się spieszyć.

Switch 2 — oczekiwane specyfikacje

W kuluarach mówi się, że Switch 2 będzie używać zaktualizowanego systemu SoC Nvidii, który został zauważony kilka miesięcy temu. Nintendo używa obecnie SoC Tegra X1 do zasilania Switcha, przy czym podejrzany sprzęt dominuje w wydajności ze znacznym marginesem. Przekopywanie się przez fora jest dość chaotyczne, ale nowy sprzęt ma obsługiwać takie funkcje graficzne, jak Nvidia DLSS oraz NVIDIA GTC. Dzięki DLSS pozwoliłoby to Nintendo, przesunąć Switch 2 dalej niż oczekiwano, tak jak obecnie robi to wiele słabszych komputerów. Oczekuje się również, że na pokładzie nowego Switcha 2 pojawi się pamięć RAM DDR5, co powinno znacznie zwiększyć ogólną wydajność.

Nie oczekuje się jednak niczego więcej niż 16 GB, a nawet powiedzielibyśmy, że gracze spodziewają się bliżej 8 GB pamięci RAM. Do przechowywania danych, Nintendo powinno używać dysku NVMe lub eMMC. Napędy 2230 są obecnie tym, na czym bazują rzeczy takie jak Steam Deck i są stosunkowo tanie.

Switch 2

i

Autor: retrododo https://retrododo.com/nintendo-switch-2/

Switch 2 — spekulacje dotyczące daty premiery

Informacja od Nasha Weedle wskazuje na to, że Nintendo Switch 2 jest prawie gotowy. Twierdzi, że zestaw deweloperski dla Switcha 2 jest już w rękach hiszpańskiego studia - najprawdopodobniej jest to MercurySteam. YouTuber Doctre81 spekulował również w jednym z filmów szczegółowo opisujących nową usługę subskrypcji Best Buy, która ma pojawić się na nowej generacji. Oczekuje się, że Nintendo Switch 2 zostanie wydany po pierwszym kwartale 2024 roku, a niemalże potwierdził to obecny dyrektor generalny Nintendo, Shuntaro Furukawa. Stwierdził on, że nie powinniśmy spodziewać się żadnego sprzętu przed kwietniem 2024 r.

Switch 2 — spekulacje cenowe

Oczekuje się, że sprzęt będzie znaczącym skokiem technologicznym, a także podejrzewa się, że dzięki wbudowanemu czipowi Nvidia, pojawi się w konsoli więcej funkcji. Switch 2 może być nieco droższy niż jego poprzednik. Wiele spekulacji umieszcza nową konsolę Nintedo w segmencie cenowym zbliżonym do swoich rywali. Mowa tutaj oczywiście o SteamDecku od Valve oraz ROG Ally od Asusa, które kosztują 399 dolarów. Cena może być większa, jeśli od razu firma postanowi zaimplementować ekran OLED.

Switch 2 — będzie miał kompatybilność wsteczną?

Oczywiście tego jeszcze nie wiadomo, ale istnieje na to duże prawdopodobieństwo. Nintendo jest znane ze wspierania swoich starszych bibliotek między nowszymi generacjami. Nie powinniście martwić się o swoją kolekcję, ponieważ Nintendo jest bardzo świadome, ile kopii gier zostało sprzedanych. Nie wiadomo również, czy Nintendo będzie kontynuowało pracę z kartridżem, ale biorąc pod uwagę potencjał nadchodzących większych gier, nośniki danych wymagałyby zdecydowanej aktualizacji technologicznej.

Zelda tears of kingdom

i

Autor: Axios
Iga Świątek demoluje i jest w 3. rundzie Wimbledonu

Ile wiesz o grze CS:GO? 10 punktów zdobędą tylko prawdziwi Global’e

Pytanie 1 z 10
Jaką mapę nazywa się potocznie De_Polska?