Nintendo Switch

i

Autor: Nintendo

Switch

Nintendo Switch — czy nadal warto kupić konsolę w 2024 roku? Konkurencja jest spora

2024-06-06 22:07

Przenośna konsola Nintendo Switch bawi i cieszy, aż po dziś dzień, ale warto pamiętać, że ma ona już na karku prawie sześć lat. Jak sprawdza się ona na tle o wiele mocniejszych rywali typu ROG Ally, czy Steam Deck oraz czy nadal warto rozpocząć swoją przygodę z japońskim handheld'em? Znamy i odpowiadamy na pytania!

Spis treści

  1. Królowie konsol przenośnych 
  2. Niesamowity wynik sprzedaży konsoli Switch
  3. Switch Vs konkurencja
  4. Switch, Switch lite, czy Switch OLED
  5. Nie masz Switch'a? To może właściwy czas, aby rozpocząć swoją przygodę z konsolą Nintendo

Królowie konsol przenośnych 

Japońskie studio Nintendo od zawsze słynęło z tworzenia konsol przenośnych oraz gier skierowanych dla rodzin, a ich największym sukcesem był Switch wypuszczony na rynek 3 marca 2017 roku. To właśnie od tamtego czasu Japońska konsola handheld podbiła serca graczy i aż po dziś dzień, nikt nie jest w stanie zepchnąć jej z tronu. Zawdzięcza to sobie, możliwością grania gdziekolwiek chcemy, ale i również opcją włożenia konsoli do gripa, który umożliwia granie na telewizorze za sprawą odczepianych kontrolerów.

Czytaj też: Nintendo Switch 2 — premiera, plotki, specyfikacje i spekulacje cenowe

Niesamowity wynik sprzedaży konsoli Switch

Z ostatnich wyliczeń możemy dowiedzieć się, że łącznie na świecie sprzedało się 122 miliona sztuk różnych wersji Switcha. Jest to fantastyczny wynik, który plasuje konsolę na miejscu numer trzy w rankingu historii najlepiej sprzedających się konsol wszech czasów. Przegoniła ona choćby PlayStation 4 oraz swojego pradziadka, czyli GameBoya.

Switch Vs konkurencja

Ciężko mówić tutaj o większej konkurencji, ponieważ dopiero premiera SteamDeck'a narobiła trochę szumu w świecie handheld'ów, ale czy zmieniła ona postrzeganie graczy na Switch'a? Zdecydowanie nie, ponieważ konsola od Valve oferuje jedynie granie mobilne, dodatkowo w gry, które często możemy zagrać na PC lub innych większych konsolach. Kolejnym argumentem w stronę Switch'a jest ogromna i stale powiększana biblioteka ekskluzywnych gier od Nintendo. Znajdziecie tam masę gier skierowanych dla najmłodszych, jak i starszych graczy, a w tym wszystkim nie można pominąć gier, które rozkręcą wam nie jedną imprezę! Warto tu również zaznaczyć o możliwości grania do aż 9-godzin na jednym cyklu baterii w przypadku nowych wersji konsol, z kolei na przenośnym PC Valve pogramy zaledwie godzinę, góra dwie.

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

Switch, Switch lite, czy Switch OLED

Jak wiadomo Switch, zawsze odstawał pod względem graficznym od innych konsol, jednak wizja grania mobilnie w duże gry zdecydowanie to rekompensowała. Japoński handheld doczekał się, aż dwóch dodatkowych wariantów: Lite oraz OLED, z czego pierwsza oferuje mniejszą cenę, za konsolę wyłącznie mobilną, bez możliwości podpięcia jej do telewizora. Z kolei ten drugi, droższy wariant posiada nieco większy ekran sprzyjającym grom z małymi interfejsami, a technologia OLED sprawia, że kolory są o wiele bardziej żywe i lepiej oddają wizję twórców gier. Tutaj, jednak nie ma jedynej słusznej odpowiedzi, który wariant konsoli jest najlepszy i wszystko zależy od waszego stylu grania.

Nie masz Switch'a? To może właściwy czas, aby rozpocząć swoją przygodę z konsolą Nintendo

Jeśli wciąż zastanawiacie się, czy warto zakupić konsolę Switch, to odpowiadamy, zdecydowanie tak. Niezobowiązujące granie, świetne produkcję od Nintendo, masa zabawy z rodziną lub znajomymi oraz spory czas działania na jednym cyklu baterii, która umożliwia długie granie podczas podróży.