Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Porady

Jak zeskanować tekst ze zdjęcia? Sprawdź te metody!

2023-08-22 10:18

Każdy z nas zapewne nie raz robił zdjęcia dokumentom i książkom. Przepisywanie tekstu ze zrobionego zdjęcia jest uciążliwe i czasochłonne. Dla osób, które chcą wiedzieć, jak szybko zmienić tekst ze zdjęcia na edytowalny dokument tekstowy podpowiadamy, jak to zrobić! Sprawdźcie jak zamienić zdjęcie dokumentu w tekst. To całkiem proste.

Spis treści

  1.  Jak zmienić tekst ze zdjęcia na dokument tekstowy?
  2. Aplikacja OneNote w Windows
  3. Obiektyw Google do skanowania tekstu w obrazie
  4. Text Fairy – aplikacja do zamiany obrazu w tekst
  5. Jak zeskanować tekst ze zdjęcia na iPhone?

 Jak zmienić tekst ze zdjęcia na dokument tekstowy?

Do wyboru wiele użytecznych aplikacji które potrafią zamienić tekst ze zdjęcia w edytowalny dokument tekstowy. Sprawdźcie jakie aplikacje do tego służą.

Aplikacja OneNote w Windows

Korzystając systemu operacyjnego Windows i aplikacji OneNote bez problemu poradzimy sobie z kopiowaniem tekstu ze zdjęcia. Aplikacja ta posiada funkcję OCR (czyli Optyczne Rozpoznawanie Znaków), dzięki której automatycznie wyodrębnia tekst z pliku graficznego. Aby skopiować tekst ze zdjęcia należy kliknąć obraz prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Kopiuj tekst z obrazu, a następnie zapisać w innym pliku skopiowany tekst.

Obiektyw Google do skanowania tekstu w obrazie

Posiadacze Androida mogą sobie poradzić z przetworzeniem obrazu na tekst dzięki Obiektywowi Google. Żeby skopiować widziany w obiektywie tekst wystarczy uruchomić Obiektyw Google i nakierować go w stronę tekstu, który chcemy przenieść do telefonu. Aplikacja przeanalizuje go i zamieni na tekst, który można skopiować, a następnie edytować. Należy jednak uważać, bo skuteczność tej funkcji nie jest idealna.

Text Fairy – aplikacja do zamiany obrazu w tekst

Kolejną aplikacją zamieniającą obraz w tekst jest Text Fairy. Jest ona darmową aplikacją, ale zawiera reklamy. Text Fairy bardzo dobrze radzi sobie z językiem polskim, dzieleniem tekstu na fragmenty czy akapity.

Jak zeskanować tekst ze zdjęcia na iPhone?

W telefonach Apple skorzystać można z funkcji Tekst na żywo. Pozwala ona na przeanalizowanie filmu lub obrazu pod kątem występującego tam tekstu. Opcja ta jest dostępna podczas wyszukiwania treści online, jak i z poziomu aparatu. Wystarczy, że klikniemy interesujące nas zdjęcie z tekstem i przytrzymamy palec na wskazanym fragmencie tekstu i przesuniemy go tak, żeby zaznaczyć go w całości. Zaznaczony tekst możemy skopiować i wkleić w inne miejsce.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź, czy rozpoznajesz te znaki drogowe [QUIZ]

Pytanie 1 z 7
Na ile grup dzielą się znaki drogowe?