Technologia

Jabra Evolve2 65 Recenzja — Wygoda, jakość mikrofonu i nienaganny dźwięk

2024-07-08 17:00

Wiele zestawów słuchawkowych Bluetooth zaprojektowano z myślą o wygodzie i czystości mikrofonu, ale zbyt mało modeli koncentruje się również na jakości dźwięku. Evolve2 65 firmy Jabra to mocny, dobrze zaprojektowany sprzęt dla osób, które potrzebują słuchawek do pracy oraz rozmów, ale również są entuzjastami dobrego dźwięku muzyki. Oto nasza recenzja.

Spis treści

  1. Jabra Evolve2 65 — design i opcje
  2. Jabra Evolve2 65 — co znajdziemy w zestawie?
  3. Jabra Evolve2 65 — kompatybilność
  4. Jabra Evolve2 65 — bateria
  5. Jabra Evolve2 65 — dźwięk i mikrofon
  6. Jabra Evolve2 65 — aplikacja
  7. Czy warto kupić Jabra Evolve2 65?

Jabra Evolve2 65 — design i opcje

Evolve 2 65 dostępne są w kolorze czarnym lub beżowym i gdyby nie mikrofon na wysięgniku, wyglądałyby jak para słuchawek stworzonych do słuchania muzyki. Nauszniki wyłożone są perforowanym materiałem skóropodobnym, za którym znajdują się 40-milimetrowe przetworniki zapewniające zakres częstotliwości od 20 Hz do 20 kHz. Całość jest lekka i bezpieczna, a pluszowa, pokryta silikonem wyściółka z pianki po wewnętrznej stronie opaski zapewnia spory komfort.

Przesunięcie mikrofonu w górę wysięgnika całkowicie wycisza mikrofon, a przesunięcie mikrofonu w dół wyłącza jego wyciszenie i odbiera połączenie przychodzące. W prawej muszli na bocznym panelu znajduje się układ trzech przycisków. Środkowy steruje odtwarzaniem (pauza automatycznie przełącza zestaw słuchawkowy w tryb słuchania otoczenia, dzięki czemu można łatwo rozmawiać z osobą w pomieszczeniu), a zewnętrzne przyciski służą do zwiększania/zmniejszania głośności. Środkowego przycisku można także używać do odbierania/kończenia połączeń, otwierania powiadomień Microsoft Teams i uruchamiania aplikacji Microsoft Teams.

W zewnętrznym pierścieniu na prawym uchu znajduje się dioda stanu, która świeci na czerwono, gdy prowadzisz rozmowę, dzięki czemu współpracownicy wiedzą, że nie powinni wam w tym momencie przeszkadzać.

Jabra Evolve2 65

i

Autor: Marcel Żuk

Jabra Evolve2 65 — co znajdziemy w zestawie?

W zestawie znajdziesz także stacje ładującą, która jest wyposażona w przewodowy kabel USB-C. Prócz tego Jabra nie zapomniała o adapterze USB umożliwiający łatwe parowanie komputera - dostępny w wersji USB-A lub USB-C. Ostatnim elementem wyposażenia będzie miękki, zapinany na zamek pokrowiec przeznaczony wyłącznie na zestaw słuchawkowy.

Jabra Evolve2 65

i

Autor: Marcel Żuk

Jabra Evolve2 65 — kompatybilność

Zestaw słuchawkowy współpracuje z dowolnymi usługami VoIP i jest kompatybilny z Bluetooth 5.0. Obsługuje tylko kodek SBC Bluetooth, co może rozczarować tych, którzy oczekują kompatybilności z kodekami AAC/AptX. Zestaw słuchawkowy może zapamiętać do ośmiu sparowanych urządzeń i można go sparować z dwoma urządzeniami jednocześnie, co ułatwia przełączanie między rozmowami telefonicznymi a pracą przy komputerze.

Jabra Evolve2 65

i

Autor: Marcel Żuk

Jabra Evolve2 65 — bateria

Jabra szacuje, że czas pracy baterii wynosi około 37 godzin, ale wyniki będą się różnić w zależności od poziomu głośności i sposobu korzystania z zestawu słuchawkowego. Na przykład odtwarzanie muzyki przy większej głośności skraca żywotność baterii. Mimo to nie ma mowy, aby po całym dniu pracy zabrakło Ci baterii.

Jabra Evolve2 65

i

Autor: Marcel Żuk

Jabra Evolve2 65 — dźwięk i mikrofon

Układ trzech mikrofonów zapewnia doskonałą jakość, bez śladu zniekształceń Bluetooth. Nagrania były ostre i wyraźne, z odrobiną głębi w niskich częstotliwościach. Mikrofon jest nie tylko solidnej jakości, ale także umiejscowienie wysięgnika jest tutaj niezwykle pomocne. Na minus zasługuje jednak pasywne głuszenie hałasu otoczenia, które nie istnieje. Bez problemu słyszałem klaksony i syreny samochodów znajdujących się w pobliżu.

Jeśli chodzi o jakość muzyki, sterowniki zestawu słuchawkowego mają większe możliwości niż niektóre słuchawki w tym samym przedziale cenowym. W utworach z intensywną zawartością subbasu, głębia basu jest znaczna, a równowaga między niskimi i wysokimi tonami jest idealna, mimo że jest nieco wzmocniona i wyrzeźbiona. Przy najwyższych poziomach głośności nie ma zniekształceń, a przy wszystkich poziomach głośności bas jest intensywny, nie wyprzedzając miksu.

Utwory ze znacznie mniejszym basem, dają nam lepsze wyczucie ogólnej sygnatury dźwiękowej Evolve2 65, która stoi na wysokim poziomie. Dodatkowo wokale, akustyczne uderzenia i perkusyjne brzmienia o wyższych rejestrach zachowują jasność i klarowność.

Jabra Evolve2 65

i

Autor: Marcel Żuk

Jabra Evolve2 65 — aplikacja

Aplikacja Jabra Sound+ na Androida i iOS pozwala dostosować dźwięk za pomocą pięciopasmowego, konfigurowalnego korektora, a także wyłączyć/włączyć diodę LED zajętości podczas połączenia lub słuchać relaksujących (i wygłuszających hałas) pejzaży dźwiękowych, takich jak fale oceanu, biały szum lub wodospad.

Jabra Evolve2 65

i

Autor: Jabra

Czy warto kupić Jabra Evolve2 65?

Zestaw słuchawkowy Jabra Evolve2 65 nie jest tani, ale sama klarowność mikrofonu i wygodna konstrukcja zasługują na swoją cenę — mowa tutaj o około 700-800 zł. Dodaj do tego doskonałą jakość dźwięku stereo, a okaże się, że Evolve2 65 to jeden z najlepszych sprzętów łączących wygodę w pracy i w chwilach relaksu.

Co zamiast Airpods i JBL w 2024? Lista najlepszych tanich słuchawek dousznych

QUIZ: iPhone czy Samsung? Który telefon bardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki jest Twój wiek?